Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Osmanlı Bankası Müzesi'nde Dünden Bugüne GALATA'nın Hikayesi

Garanti Bankası'nın kurduğu Osmanlı Bankası Müzesi, 26 Nisan - 26 Ağustos 2005 tarihleri arasında Galata'nın tarihsel serüvenini konu eden Dünden Bugüne GALATA sergisine ev sahipliği yapacak.

yapi.com.tr

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 26 Nisan 2005
BİTİŞ TARİHİ: 26 Ağustos 2005
+ Ajandama Ekle

aranti Bankası'nın kurduğu Osmanlı Bankası Müzesi, 26 Nisan - 26 Ağustos 2005 tarihleri arasında Galata'nın tarihsel serüvenini konu eden Dünden Bugüne GALATA sergisine ev sahipliği yapacak. Sergi, 19. yüzyıldan itibaren İstanbul'un yaşadığı dönüşümde çok önemli bir rol oynayan, uzun yıllar ticaret ve kültür yaşamının simgesi olduğu halde bugün unutulmaya yüz tutan Galata'ya dikkat çekmeyi amaçlıyor. Serginin küratörlüğünü Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Edhem Eldem, tasarımını ise Bülent Erkmen üstlendi.

Serginin açılışında bir konuşma yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, "Garanti Bankası olarak Osmanlı Bankası Müzesi, Garanti Galeri ve Platform olmak üzere 3 kültür kurumuyla hizmet verdiğimiz Beyoğlu ve Pera'ya büyük önem veriyoruz. Proje, Galata'yla ilgili bir kültür haritası oluşturma fikrinden yola çıkılarak tasarlandı. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan, yerli ve yabancı ziyaretçiler için bir rehber niteliği taşıyan harita, bölgedeki kültür noktaları hakkında detaylı bilgi içeriyor. Haritayı hazırlayan Osmanlı Bankası Müzesi ekibi ve Edhem Eldem, projenin hedefini genişleterek bir sergiyle taçlandırdı. Girişimlerimizin bölgedeki kültürel yaşamın canlanmasına katkıda bulunacağını umuyoruz." dedi.

Dünden Bugüne GALATA sergisi, projeksiyon yüzeyler, 360 derecelik panoramik fotoğraflar, animasyon ve panoların kullanıldığı farklı anlatım biçimiyle, ziyaretçilere Galata'nın geçirdiği değişim sürecini aktarıyor. Sergilenen objeler arasında Ceneviz döneminden kalma iki mezar taşının da yer aldığı Dünden Bugüne GALATA sergisi, 26 Ağustos 2005 tarihine kadar açık kalacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/osmanli-bankasi-muzesinde-dunden-bugune-galatanin-hikayesi_28241.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!