Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Osmanlı Bankası Müzesi'nde Obje ve Ritüel Söyleşileri Prof. Dr. Ayşen Savaş ile Devam Ediyor

Osmanlı Bankası Müzesi'nin Boğaziçi Üniversitesi ile birlikte düzenlediği Voyvoda Caddesi toplantıları kapsamında gerçekleştirilen "Obje ve Ritüel" sö

Osmanlı Bankası Müzesi

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 26 Ocak 2005 18:30
BİTİŞ TARİHİ: 26 Ocak 2005 20:00
+ Ajandama Ekle

smanlı Bankası Müzesi'nin Boğaziçi Üniversitesi ile birlikte düzenlediği Voyvoda Caddesi toplantıları kapsamında gerçekleştirilen "Obje ve Ritüel" söyleşilerinin 2005 yılındaki ilk konuğu, Prof. Dr. Ayşen Savaş olacak. Savaş, "Arzulanan Nesneler: Müze, Nesne ve Hafıza Arasında Sıkışan Mekana Dair" başlıklı toplantısında, keyif alma ve duyulan hazzın nesnesinin yazılı metinler, mekanının ise müze olduğu konusunu tartışmaya açacak. Katılımın ücretsiz olduğu toplantı, 26 Ocak Çarşamba günü 18:30 - 20:00 saatleri arasında izlenebilecek.

Prof Dr. Ayşen Savaş konferansta, görme, hatırlama ve anlama üzerine yapılmış birçok eserin anektodunu aktarırken, hakkında çok az şey bilinen yazar Piero de Medici'nin anlık hazlarla ilgili yaşadıklarına ve yazdıklarına değinecek. Savaş söyleşi sırasında, sanat nesnesinin, kurumsallaşmadığı bir dönem için bile nasıl bir farkındalık aracı olabileceği konusu üzerinde duracak.

Türkiye'nin ilk ve tek müze mimarı olan, bu alandaki doktorasını MIT'te yapan Prof. Dr. Ayşen Savaş, ODTÜ Mimarlık Bölümü'nde öğretim üyesi. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Atatürk Müzesi Danışmanı, ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi ile Kültür ve Kongre Merkezi Rektör Danışmanı olarak da görev yapıyor. Savaş'ın danışman ya da araştırmacı/küratör olarak çalıştığı kurumlar arasında Fransız Mimarlık Enstitüsü, İngiliz Mimarlar Kraliyet Enstitüsü, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Sabancı Müzesi ve Sabancı Üniversitesi bulunuyor.

VOYVODA CADDESİ TOPLANTILARI
OBJE VE RİTÜEL SÖYLEŞİLERİ
Arzulanan Nesneler: Müze, Nesne ve Hafıza Arasında Sıkışan Mekana Dair"

Prof. Dr. Ayşen Savaş
26 Ocak 2005 Çarşamba 18:30-20:00
Katılım ücretsizdir.

Osmanlı Bankası Müzesi
Bankalar (Voyvoda) Caddesi 35/37
0212-334 22 70
www.obmuze.com

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/osmanli-bankasi-muzesinde-obje-ve-rituel-soylesileri-prof-dr-aysen-savas-ile-devam-ediyor_22424.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!