Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Özen - Ahmet Eyüce "Cumartesi Buluşmaları"nda

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından düzenlenen “Cumartesi Buluşmaları”na bu defa Özen - Ahmet Eyüce konuk olacak. Sunumlarda ağırlıklı olarak eğitim yapıları, konut uygulamaları ve kentsel tasarım çalışmalarının aktarılacağı bildirildi.Toplantıya, Özen - Ahmet Eyüce’nin çalışmalarından örnekleri içeren sergi eşlik edecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

Özen - Ahmet Eyüce "Cumartesi Buluşmaları"nda
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 21 Kasım 2009 16:00
YER: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yıldız Sarayı Dış Karakol Binası, Beşiktaş, İstanbul
DÜZENLEYEN: TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 227 69 11
+ Ajandama Ekle

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından düzenlenen “Cumartesi Buluşmaları”na bu defa Özen - Ahmet Eyüce konuk olacak. Sunumlarda ağırlıklı olarak eğitim yapıları, konut uygulamaları ve kentsel tasarım çalışmalarının aktarılacağı bildirildi.Toplantıya, Özen - Ahmet Eyüce’nin çalışmalarından örnekleri içeren sergi eşlik edecek.

Doç. Dr. Emine Özen Eyüce

1973 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi / Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi. 1978'de Ege Üniversitesi / Güzel Sanatlar Fakültesi Kent Mimarlığı dalında yüksek lisansını, 1991'de Dokuz Eylül Üniversitesi / Mimarlık Fakültesi'nde doktorasını tamamladı. Kasım 1999'da Doçent oldu. Ege Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Yüksek Okulu'nda başladığı akademik yaşamını Dokuz Eylül ve İYTE Mimarlık Fakülteleri'nde sürdürdü. Halen Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde öğretim üyeliğini sürdürmekte ve Mimarlık Yüksek Lisans programını yürütmektedir.

Çok sayıda Yüksek Lisans ve Doktora tezi yönetmiş olan Eyüce'nin, İzmir, teknoloji ve mimarlık konularında makaleleri vardır. İzmir Mimarlar Odası ile İzmir Mimarlık Rehberi'nin hazırlanmasında görev almıştır. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından basılmış 'Köprüler' adlı bir kitabı bulunmaktadır.

Bir süre serbest mesleki uygulama çalışmaları da yapmış olup İYTE Mimarlık Fakültesi Döner Sermaye kapsamında uygulama çalışmalarına katılmıştır. 1997 yılında Prof. Dr. A. Eyüce Başkanlığında İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne hazırlanan İzmir İnciraltı Gençlik Parkı Akvaryum Projesi ile 1998 yılında Proje Dalında Ulusal Mimarlık Ödülü almıştır.

Prof. Dr. Ahmet Eyüce

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümünden 1973’de mezun oldu, aynı yıl Ege Üniversitesi’nde asistan olarak görev aldı. 1976’da yüksek lisans ve 1979 yılında E.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi’nde doktora çalışmalarını tamamladı. 1978 D.A.A.D bursu ile T.U Karlsruhe Institute Für Industrielle Bauproduktion’da araştırma çalışmalarını yürüttü.
Eylül 1981-Haziran 1988 yılları arasında 1981 KAAU-Cidde / Suudi Arabistan’da öğretim üyesi, 1983 yılında Mekke Um-al-Kurra Üniversitesi Mimarlık Bölümü kurucu üye olarak görev aldı. Eylül 1988- Eylül 1995 yılları arasında D.E.Ü Mimarlık Fakültesi’nde öğretim üyeliği, 1988-1992 yılları arasında Betontaş A.Ş’de danışmanlık yaptı. 1995’de İYTE Mimarlık Fakültesi öğretim üyeliği ve Mimarlık Bölüm Başkanlığı görevini üstlendi. Aynı yıl Mimarlık Fakültesi Dekan yardımcılığına atandı. 1998 yılında İYTE dönersermayesi kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi için hazırlanan “ İzmir Akvaryum” Projesi ile (başkanlığındaki çalışma grubu ile birlikte) Ulusal Mimarlık Ödülü aldı.1999-2004 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Danışmanlık görevini yürüttü.

2004 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğretim kadrosuna katılan Prof. Dr. Ahmet Eyüce 2005 yılında Mimarlık Bölüm Başkanlığı ve Dekan yardımcılığına atandı. Şubat 2006’dan bu yana Mimarlık Fakültesi Dekanlık görevini sürdürmektedir. ABD, Japonya, Kore, Malezya, Singapur, Rusya, Suudi Arabistan, Tunus ve birçok Avrupa ülkesinde bilimsel toplantılara katılan, yurt içinde ve dışında yayınlanmış çalışmaları bulunan Prof. Dr. Ahmet Eyüce’nin çok sayıda gerçekleşmiş projesi bulunmaktadır.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ozen---ahmet-eyuce-cumartesi-bulusmalarinda_74398.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!