Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Rus Avangard Tiyatrosu: Devrim ve Sonrası

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin “Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek” sergisi kapsamındaki konferans serisi Prof. Dr. Dikmen Gürün ile devam ediyor.

yapi.com.tr

Buluşmalar

Rus Avangard Tiyatrosu: Devrim ve Sonrası
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Şubat 2019 19:00
YER: Sakıp Sabancı Müzesi
WEB ADRESİ:

https://sakipsabancimuzesi.org/tr

+ Ajandama Ekle

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin Sabancı Holding’in katkılarıyla ev sahipliği yaptığı “Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek” sergisi paralelindeki konferans serisinin 4. konferansı; tiyatro eleştirmeni, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Dikmen Gürün’ün anlatımıyla 6 Şubat Çarşamba günü SSM’de devam ediyor.

Tiyatro eleştirmeni, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Dikmen Gürün’ün anlatımıyla “Rus Avangard Tiyatrosu: Devrim ve Sonrası” başlığı altında düzenlenecek konferansta, Rus Avangard hareketinin tiyatroya yansımaları, fütürizm ve konstrüktivizm akımlarıyla birlikte, dönemin proletkült organizasyonu ekseninde değerlendirilecek. Avangard tiyatrosunun en önemli temsilcilerinden Mayakovsky, Meyerhold, Eisenstein gibi yaratıcı isimlerin etkisinin de ele alınacağı konferans, 6 Şubat Çarşamba günü saat 19.00’da gerçekleştirilecek.

Konferansa katılım ücretsizdir.

*
Dikmen Gürün hakkında
Dikmen Gürün Tiyatro üzerine lisans ve yüksek lisans eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde, doktorasını Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nde tamamladı, 1993 yılında kurulma aşamasında olan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak göreve başladı. 2000’de bölüm başkanı oldu. Hakemli “Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Dergisi”ni yayın hayatına soktu. Çeşitli yabancı üniversitelerle ortak çalışmalar hayata geçirerek öğrencilerin yurtdışı eğitim programlarına katılımlarını sağladı. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi’nden emekli oldu. Halen Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde öğretim üyesidir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/rus-avangard-tiyatrosu-devrim-ve-sonrasi_170401.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!