Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

S.O.S İstanbul Yarışması Ödül Töreni, Kolokyum ve Sergisi

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği tarafından bu yıl üçüncü kez düzenlenen "S.O.S İstanbul Mimarlık Öğrencilerine Açık Fikir Projesi Yarışması"nın ödül töreni, sergi ve kolokyumu, 23 Haziran 2010 Çarşamba günü, saat 17.00'de Yapı-Endüstri Merkezi'nde düzenlenecek.

yapi.com.tr

Diğer

S.O.S İstanbul Yarışması Ödül Töreni, Kolokyum ve Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 23 Haziran 2010 17:00
YER: Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul Serbest Mimarlar Derneği
Ana Sponsor: Fibrobeton
DİĞER BİLGİLER: A: Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 (Polat Kulesi Yanı) Fulya - İstanbul T: (212) 266 70 70
+ Ajandama Ekle

oplumun karşısına, kent ve kentli yararına alternatif projeler ile çıkmanın önemine inanan İstanbul Serbest Mimarlar Derneği,  bu bağlamda projeler üretmenin ve tartışmanın, uygar ve aydın olma sorumluluğu taşıyan bütün mimarlar için önemli bir görev olduğunu düşünüyor.

İstanbulSMD, bu yapıcı görevin öncelikle gençliğe ait olduğu düşüncesiyle ve Küçüksu Çayırı’nın İstanbul’un çağdaş kent yaşamına katılması konusunun tartışılması, bu konuda düşüncelerin üretilmesi ve bu süreçlerde mimarlık öğrencilerinin etkin rol almalarını sağlamak amacıyla, bu yıl üçüncü kez düzenlenen “S.O.S İstanbul Mimarlık Öğrencilerine Açık Fikir Projesi Yarışması”nın konusunu “Küçüksu ve Çevresi Yeniden İşlevlendirme Sürecine Alternatif Çözümler” olarak belirlemişti.

Yarışma, tarihi verileri değerlendiren Küçüksu Çayırı’nı, estetik ve işlevsel bir bütün olarak yeniden kent yaşamına katmayı, genel kent imgesine 15. yüzyılın başında bir hisar yapılarak katılmış bu tarihi olgunun kent bilincine işlenmesini sağlamayı ve Boğaz’ın en güzel doğal ve tarihsel sitini, tarihine ve halkının günlük yaşamına kazandırmayı amaçlıyordu.

“S.O.S İstanbul Mimarlık Öğrencilerine Açık Fikir Projesi Yarışması”nın 2010 ayağına 33 proje katıldı. Yarışmanın ödül töreni, sergi ve kolokyumu, Fibrobeton sponsorluğunda 23 Haziran 2010 Çarşamba günü, saat 17.00’de Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenecek. Çeşitli ödüllerin yanı sıra birinci olan yarışmacıya, Kalebodur’un desteği ile “Interrail Özel Ödülü” bu tören sırasında takdim edilecek.

Ödül töreni ve kolokyuma katılımın serbest olduğu organizasyonun sergisi ise, 22 Haziran – 02 Temmuz 2010 tarihleri arasında, Pazar hariç her gün 10.00-18.00 arasında ilgililere açık olacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/s-o-s-istanbul-yarismasi-odul-toreni-kolokyum-ve-sergisi_80526.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!