Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

SANAA Türkiye'de!

Japonya’nın dünyaya armağan ettiği en önemli mimarlık ofislerinden SANAA’nın ortağı Ryue Nishizawa, Fibrobeton Ana Sponsorluğu’nda, Mimarlar Odası İzmir Şubesi, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ve Yapı-Endüstri Merkezi’nin davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

SANAA Türkiye'de!
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 18 Şubat 2009 19:00
YER: Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya, İstanbul
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi, Mimarlar Odası İzmir Şubesi, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi
Etkinliğin ana sponsoru: Fibrobeton
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 266 70 70 F: (212) 266 70 10
+ Ajandama Ekle

aponya’nın dünyaya armağan ettiği en önemli mimarlık ofislerinden SANAA’nın ortağı Ryue Nishizawa, Fibrobeton Ana Sponsorluğu’nda, Mimarlar Odası İzmir Şubesi, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi ve Yapı-Endüstri Merkezi’nin davetlisi olarak Türkiye’ye geliyor.

Mimar Ryue Nishizawa, 18 Şubat 2009 Çarşamba günü saat 19.00’da, İstanbul Yapı-Endüstri Merkezi’nde vereceği konferansın ardından, 19 Şubat 2009 Perşembe günü Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nin ev sahipliğinde İzmirlilerle buluşacak.

40 yılı aşkın süredir yapı ve mimarlık sektörünü buluşturan Yapı-Endüstri Merkezi, dünyanın önde gelen tasarımcı ve mimarlarını ilgilileri ile bir araya getirerek; sektördeki mesleki iletişim ortamı kalitesinin yükseltilmesini ve dünya tasarım pratiği bileşenlerinin Türkiye’de de eş zamanlı olarak tartışılabileceği ortamlar yaratmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda önceki yıllarda olduğu gibi, 2009 yılı boyunca da dünyaca ünlü mimar ve tasarımcıları ağırlayacak olan Yapı-Endüstri Merkezi’nin ilk konuğu, Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nin işbirliği ile, mimarlık kültürünün korunması ve gelişmesi konusunda önemli çalışmalara imza atan Fibrobeton sponsorluğunda, dünyaca ünlü mimarlık ofisi SANAA’nın ortaklarından Ryue Nishizawa olacak.

Japon estetiğinin zarafeti ile alçakgönüllü, berrak ve sade ancak bir o kadar da görkemli tasarımlar yapan SANAA, son yıllarda uluslararası prestijli yarışmalarla adlarından sıkça söz ettirdi. New York, Paris, Lozan, Basel, Valencia ve Almere’de yaptıkları yapılarla gündemde kalan SANAA mimarlık ofisinin mimarlık çizgisi, temel geometrik formlar, yalın malzeme kullanımı ve iç mekânda yarattıkları açıklık hissi ile fark yaratıyor.New York Yeni Çağdaş Sanatlar Müzesi, Ohio’da Toledo Sanat Müzesi Cam Pavyonu,  Essen’de Zollverein İşletme ve Tasarım Okulu ve Towada Sanat Merkezi’nin de içlerinde bulunduğu önemli yapılara imza atan SANAA’nın, halen inşası süren yapıları arasında Almanya’da Vitra Fabrikası, Kuzey Avrupa’da Çiçek Evi, Mexico’da Neruda Kulesi ve İspanya’da Valencia Modern Sanatlar Müzesi ek binası bulunuyor. Ryue Nishizawa, SANAA’nın iki ortağından biri ve aynı zamanda bağımsız olarak da tasarım pratiğini sürdürüyor.

Ryue Nishizawa, 18 Şubat 2009 Çarşamba günü saat 19.00’da Yapı-Endüstri Merkezi’nde vereceği konferansın ardından, SANAA Mimarlığı ve Konutları üzerine iki ayrı kitabını YEM Kitabevi’nde imzalayacak. Nishizawa ayrıca 19 Şubat 2009 Perşembe günü de Mimarlar Odası İzmir Şubesi evsahipliğinde İzmir’de bir konferans verecek.

Yapı-Endüstri Merkezi, dünya mimarlık pratiğinde önemli etki alanı bulunan önemli Japon Mimarları ülkemizde ağırlamaya devam edecek. Yalın ve Görkemli Binaların Mimarı SANAA Konferansı’nı, yine dünyaca ünlü mimarlardan Kengo Kuma ve Shigaru Ban konferansları izleyecek.

Program

18.30-19.00 Kayıt
19.00-20.00 Yalın ve Görkemli Binaların Mimarı SANAA, Ryue Nishizawa Konferansı
20.00-20.30 Ryue Nishizawa İmza Günü

Konferans simultane olarak İngilizce’den Türkçe’ye çevrilecektir.TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/sanaa-turkiyede_65697.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!