Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

santralistanbul Ana Galeri'de 'İklim Değişikliği' Sergisi

Amerikan Doğal Tarih Müzesi'nin 2009 yılında New York'ta açtığı ve 237 bin kişi tarafından ziyaret edilen 'İklim Değişikliği' sergisi, Türk Telekom ana sponsorluğunda santralistanbul'a geliyor. Sergi temelde iklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmak ve birey olarak yapılan davranışların kısa ve uzun vadede doğurduğu

yapi.com.tr

Sergiler

santralistanbul Ana Galeri'de 'İklim Değişikliği' Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 4 Ekim 2011
BİTİŞ TARİHİ: 15 Ocak 2012
YER: santralistanbul Ana Galeri, Eski Silahtarağa Elektrik Santralı, Kazım Karabekir Cad. No: 2, Eyüp, İstanbul
DÜZENLEYEN: ArterTasarım
DİĞER BİLGİLER: T: (0212) 311 78 22 E: sergiler@santralistanbul.org
+ Ajandama Ekle

Amerikan Doğal Tarih Müzesi'nin 2009 yılında New York'ta açtığı ve 237 bin kişi tarafından ziyaret edilen 'İklim Değişikliği' sergisi, Türk Telekom ana sponsorluğunda santralistanbul'a geliyor. Kutup ayısından ölü bir mercana, anime kürelerden çeşitli interaktiflere yer verilerek geçmişle günümüzü gözler önüne seren sergi, santralistanbul Ana Galeri'de görülebilecek.
 
21. yüzyılın en karmaşık, önemli, bilimsel ve sosyal konusu hakkında bilgi veren 'İklim Değişikliği' sergisi, her yaştan ziyaretçiye hitap ederken, gelecek nesiller için de iklim değisikliğinin sonuçlarını sunuyor. Tek bir çözümün olmadığına dikkat çeken sergi, ziyaretçilere kişisel, toplumsal ve devletlerarası eylemlerin bu soruna ne kadar etkili çözümler sunabileceğini gösteriyor. 650 metrekarelik bir alana yayılan ve 8 bölümden oluşan sergide, 4 interaktif, 4 anime küre, 2 mini video gösterimi, 20 teşhir objesi yer alıyor. 
 
ArterTasarım tarafından Türkiye'ye getirilen ve REC Türkiye'nin uygulama destekçisi olduğu sergiye, her iki kurum tarafından geliştirilen ilave bir bölüm eklenerek Türkiye'den örneklere de yer verilecek. Ziyaretçiler, günümüzdeki iklim değişikliği, değişen atmosfer, buz, okyanus, kara ve yeni enerji geleceği ile ilgili detayları bu sergide bulabilecekler.
 
Sergi temelde iklim değişikliği ve küresel ısınma konusunda farkındalık yaratmak ve birey olarak yapılan davranışların kısa ve uzun vadede doğurduğu etkiler hakkında başta çocuklar ve aileler olmak üzere kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefliyor. Sergi alanında oluşturulacak özel mekanlarda, serginin uygulama destekçisi olan REC Türkiye, atölye çalışmaları da gerçekleştirecek. Amerikan Doğal Tarih Müzesi (AMNH)

ArterTasarım'ın Türkiye temsilciliğini yaptığı Amerikan Doğal Tarih Müzesi (AMNH), 1869'da New York'ta kuruldu. Kendi sergi ekibinin yanısıra, dünya çapında bilimsel kurumlarla işbirliği yaparak yılda 2 yeni sergi geliştirip, izleyiciyle buluşturuyor. Bir çoğu ödüllü olan sergiler, AMNH'ten sonra dünyanın önde gelen müzeleri, bilim merkezleri ve planateryumları tarafından sergileniyor. 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/santralistanbul-ana-galeride-iklim-degisikligi-sergisi_88812.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!