Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Seçkin Uysal Fotoğraf Sergisi "Uyuyan Güzel"

Seçkin Uysal Fotoğraf Sergisi "Uyuyan Güzel"

yapi.com.tr

Sergiler

Seçkin Uysal Fotoğraf Sergisi "Uyuyan Güzel"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 1 Nisan 2007
BİTİŞ TARİHİ: 19 Nisan 2007
YER: KargARt Sanat Galerisi
DİĞER BİLGİLER: Kadife Sokak 16 Kadıköy 0216 4491725-26
+ Ajandama Ekle

br/>
Seçkin Uysal’ın fotoğraf ve videolarından oluşan “Uyuyan Güzel ” başlıklı ilk kişisel sergisi, gündelik yaşamın vazgeçilmez parçası olan nesnelerin “hayata gözlerini yumduğu” andan itibaren doğayla girdiği ilişki üzerine odaklanıyor. Bütünden kopan ve işlevsizleşen kutuların, diş fırçalarının, yiyeceklerin fotoğrafları “atık”ların adım attığı “öbür dünyayı” anlatıyor. Sanatçı, insanların kullanıp tükettikleri ve sonra atık bir malzeme olarak doğaya gönderdikleri bu nesnelerin paslanarak, eriyerek, kamufle olarak ya da küflenerek gerçekleştirdikleri dönüşümün izini sürüyor. Uysal bir anlamda, artık gündelik yaşama ait olmayan ve çirkin olarak nitelendirilen bu nesneleri ikinci hayatlarında yakalıyor ve fotoğraf aracılığıyla uykudaki güzelliklerini aktarıyor.

Hiçbir kurmacaya başvurmadan nesneleri doğada bulundukları şekilde fotoğraflayan Seçkin Uysal, video çalışmalarında da doğa ve merak üzerine yoğunlaşıyor. “Hayal Kurarken Araba Kazası Oldu” başlıklı video işinde sanatçı, kent yaşamının kaotik ortamında artık neredeyse unutulan “doğa düşlerini” siyahlıklarla anlatıyor ve bütün bu hayal kurma sürecinden ne kadar uzakta olduğumuza dikkat çekmeye çalışıyor. Sanatçı, “Kırmızı” adlı videosunda ise bireyin röntgenleme arzusunu harekete geçirip, merak ve hazın devreye girmesini sağlıyor ve ardından bu iki duyguyu da tatminsiz bırakan bir imge sunuyor izleyiciye.

Seçkin Uysal
’ın Kargart’taki bu ilk kişisel sergisinin danışmanlığını Beral Madra, sergi tasarımını ise Ebru Şenol üstleniyor. Hayalet Tanıtım Hizmetleri sponsorluğunda gerçekleştirilen sergi, 1-19 Nisan tarihleri arasında Pazar hariç hergün 12.30-20.00 saatleri arasında izlenebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/seckin-uysal-fotograf-sergisi-uyuyan-guzel_53019.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!