Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Serdar Arat Galeri Nev'de

Serdar Arat’ın son dönem çalışmalarından oluşan kişisel sergisi 22 Nisan Cuma günü, sanatçının da katılacağı bir açılışla Ankara Galeri Nev’de izleyicilere sunuluyor.

yapi.com.tr

Sergiler

Serdar Arat Galeri Nev'de
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Nisan 2005
BİTİŞ TARİHİ: 18 Mayıs 2005
+ Ajandama Ekle

erdar Arat’ın son dönem çalışmalarından oluşan kişisel sergisi 22 Nisan Cuma günü, sanatçının da katılacağı bir açılışla Ankara Galeri Nev’de izleyicilere sunuluyor. Geçtiğimiz yıllarda Galeri Nev’de açtığı çeşitli sergilerde tualleri izlenen sanatçının bu son sergisi “kağıt işler”den oluşuyor. Ayrıca, sergi kapsamında Serdar Arat, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin davetlisi olarak çağdaş sanatın temel konuları üzerinde duracağı ve kendi sanatını tartışacağı bir konferans da verecek.

1977 yılında Boğaziçi Üniversitesi, İdari Bilimler Fakültesinden mezun olan Serdar Arat resim dalında lisansüstü öğrenimini 1984 yılında State University of New York’ta tamamladı. İlk kişisel sergisini 1986 yılında New York’ta açan sanatçının eserleri Amerika’nın farklı kentlerinde açılan kişisel ve karma sergilerde izlendi. Resim çalışmalarının yanısıra 1990-1993 yılları arasında Virginia Woolf ve George Büchner’in tiyatro oyunlarına sahne dekorları hazırladı. 1992 yılında katıldığı Asya –Avrupa Bienali’nin birincilik ödülüne layık görülen Arat, 1996’da Sotheby’s tarafından Londra’da düzenlenen Çağdaş Türk Ressamları seçkisi içinde yer aldı.

1993 yılında New York Concordia College, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyeliği yapmaya başlayan Serdar Arat, halen sürdürdüğü bu görevinin yanısıra aynı okulun sanat galerisini yönetiyor.

Arat’ın aralarında el yapımı kağıtların da bulunduğu farklı dokular üzerine gerçekleştirdiği otuzdan fazla eserinin bulunduğu Ankara Galeri Nev’deki sergisi 18 Mayıs’a kadar izlenebilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/serdar-arat-galeri-nevde_25351.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!