Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Sharkan"

Şevket Sönmez, üç videosunu bir araya getirerek oluşturduğu düzenleme ile büyük boyutlu resimlerinden seçtiklerini bir araya getiren "Sharkan" isimli 6. kişisel sergisi ile ALANistanbul'da olacak.

yapi.com.tr

Sergiler

"Sharkan"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 19 Ocak 2011
BİTİŞ TARİHİ: 11 Şubat 2011
YER: ALANistanbul, Tünel, Beyoğlu
DÜZENLEYEN: ALANistanbul
DİĞER BİLGİLER: A: Galip Dede Caddesi No: 24/11 Tünel - İstanbul T: (212) 292 04 14 info@alanistanbul.com
+ Ajandama Ekle

B> Şevket Sönmez, üç videosunu bir araya getirerek oluşturduğu düzenleme ile büyük boyutlu resimlerinden seçtiklerini bir araya getiren “Sharkan” isimli 6. kişisel sergisi ile ALANistanbul’da olacak.

Sanatçı, sergi hakkında şunları aktarıyor:

“Daha önceki çalışmalarımda yapay ve doğal varoluş karşıtlıklarını, bireysel ve resmi tarih çatışmalarını kişisel geçmişimin merceğinden incelerken, bu sergimde yoluma şerit değiştirerek devam ediyorum; pantografın yarı belgesel mantığı, bu sergide rüyaları ve hayalleri çağrıştıran bir niteliğe bürünüyor. Arşivlenmiş mekan ve insan görüntülerinin yerini, o mekanlarda kurulan hayallerin görüntüleri alıyor.

“Videolarım belleğin kronolojik işleyişiyle anlık görüntülerin süperpozisyonunu kaynaştıran bir yöntemle oluşturuldu; tarihsel algının yapaylığıyla, imgelerle çevrelenmiş kaotik bir yaşantının ifadesi olan imajları buluşturuyorum. Başı ve sonu olan, çizgisel bir hatta ilerleyen hayat tasavvuru, bir yöne doğru ilerleme duygusu, buna karşılık hiçbiri bir başkasından ne önce ne sonra duran sonsuz sayıda görüntüler… Üst üste yığılan imgeler; sonsuz ‘layer’lar dünyası… Sergilediğim resimler, söz konusu işleyişi pentüre aktarma denemesi.

“Günümüzün endüstriyel üretim biçimlerindeki hızlı değişim ‘sanat’ algısını da kökten etkiliyor. Kitch ürün toptancılarının buluştuğu büyük bir ticari komplekste dolaşırken sadece bir çağdaş sanat fuarında ya da bir bienalde dolaşıyor gibi olmuyorsunuz, hayatınızın coğrafyasının üzerinde paraşütle uçar gibi oluyorsunuz.

“‘Sanat’ mevhumunun konforlu ortamından uzak bir karmaşa dünyasına düşüyorsunuz. İşin ilginç yanı, paraşüt açık mı değil mi belli değil.”

Sönmez’in “Sharkan” sergisi 19 Ocak 2011 – 11 Şubat 2011 tarihleri arasında ALANistanbul’dan görülebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/sharkan_84448.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!