Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Şiddet Kareleri İstanbul'da

Jean-Marc Bouju'nun savaş fotoğrafları, 2004 yılı World Press Photo Ödülü aldı. Fotografik Vizyon ve Fotoğraf Vakfı Girişimi'nin düzenlediği 9. İst

Radikal

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 30 Eylül 2004 10:05
BİTİŞ TARİHİ: 30 Eylül 2004 10:05
+ Ajandama Ekle

ean-Marc Bouju'nun savaş fotoğrafları, 2004 yılı World Press Photo Ödülü aldı.

Fotografik Vizyon ve Fotoğraf Vakfı Girişimi'nin düzenlediği 9. İstanbul Saydam Günleri 2 Ekim'de başlıyor. Dokuz gün boyunca İFSAK, İtalyan Kültür Merkezi ve Turkcell salonlarında 80'in üzerinde gösteri sunulacak.

Etkinlik bu yıl üç tema üzerine yoğunlaşıyor: Gece, toplumsal cinsiyet ve şiddet. Şiddeti yorumlayan fotoğrafçılar arasında etkinliğin bu yılki sürprizi Jean-Marc Bouju da bulunuyor. World Press Photo'dan '2004 Yılın Fotoğrafı' ödülünü kazanan Bouju, daha önce de iki kez Pulitzer ödülü almıştı. Ünlü fotoğrafçı Afrika'da, Sudan, Liberya ve Somali'de yaşanan katliamlardan sarsıcı şiddet görüntüleri toplamış.

'Toplu Gösteriler' bölümüne ise Reha Bilir 'Pazarlık', 'Sarı Sevda' ve 'Umut Ağlarda' adlı gösterileriyle konuk olacak. 'Serbest Bölüm'e ilgi bu yıl da son derece yoğun. Zbigniew Kosc, Andy Kropa, Gilles Mingasson, Cemil Ağacıkoğlu, Özer Kanburoğlu gibi yerli ve yabancı fotoğrafçıların gösterileri bu bölümde görülebilir. 9. İstanbul Saydam Günleri 22 Temmuz'da yaşamını yitiren karikatür sanatçısı Necati Abacı anısına yapılacak. Etkinliğin açılışı 1 Ekim'de İtalyan Kültür Merkezi'nde 2004 yılı Saydam Gösterisi Bursu'nu alan İsmail Gökçe'nin 'Maronitler' ve Merih Akoğul'un 'Şeyler' adlı saydam gösterileriyle yapılacak.

www.saydamgunleri.org

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/siddet-kareleri-istanbulda_18665.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!