Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Siemens Sanat'ta "Sınırlar-Yörüngeler"

Sınırlar-Yörüngeler / Siemens Sanat

yapi.com.tr

Sergiler
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 13 Haziran 2007
BİTİŞ TARİHİ: 13 Haziran 2007
YER: Siemens Sanat Galerisi
DÜZENLEYEN: Siemens Sanat
DİĞER BİLGİLER: Meclisi Mebusan Cad. No: 125 34427 Fındıklı – İstanbul Tel: 0 (212) 334 11 04 E-mail: sanat@siemens.com
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\etkinlik\54895-2.jpg" hspace=5 vspace=5>Güncel sanat merkezi Siemens Sanat’ın, genç sanatı ve sanatçıyı desteklemek amacıyla, Türkiye’de üniversite öğrencileri arasındaki güncel sanata dair eğilimleri bulup çıkartmaya yönelik düzenlediği “Sınırlar – Yörüngeler” yarışmasının sonuçlanmasının ardından açılan sergi 13 Temmuz'a kadar açık kalacak. Tüm Türkiye’den 25 gün içerisinde 85 öğrencinin 120’nin üzerinde eserle katıldığı yarışmada, sergilenmeye hak kazanan eserlerin ilk bölümü, Mustafa Kula, Sibel Yıldız, Semra Karahan, Özgür Demirci, Sümer Sayın, Kerem Ozan Bayraktar, Alpaslan Karaaslan ve Sinem Ilgıt Baykal’ın yapıtlarından oluşuyor.


Beral Madra, Ferhat Özgür, Handan Börüteçene, İnci Eviner, Mürteza Fidan, T.Melih Görgün ve Alp Yörük’ten oluşan Sergi Değerlendirme Komisyonu tarafından belirlenen, diğer sekiz sanatçının eserleri ise 25 Temmuz – 25 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek “Sınırlar - Yörüngeler 02” sergisiyle sanatseverlerle buluşacak.
Seçici Kurul üyesi Beral Madra projeyi “Genç sanatçıların sanat ortamına çıkışlarını kolaylaştırmak için danışmanlık ve tanıtımcılık işlevi üstlenen küratörler ve galerilerin etkinliklerini iyi değerlendirmek gerekiyor. Siemens Sanat, bu yönde bir bilinçlilik ve sorumlulukla, açıldığından bu yana ilgisini genç sanatçılara yönlendirdi. ‘Sınırlar ve Yörüngeler’ adıyla başlattığı yeni yarışmalı dizide de üniversite öğrencileri arasındaki eğilimleri bulup çıkartmaya yönelik bir kaygı gözetiyor” sözleriyle değerlendirdi.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/siemens-sanatta-sinirlar-yorungeler_54895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!