Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan
İLİŞKİLİ HABERLER

Ne Güzel Bir Davetiye!

Siemens Sanat'tan Bir Güzellik, Çirkinlik ve “Kitsch” Yorumu

“Güzel!.. “

yapi.com.tr

Sergiler

Siemens Sanat'tan Bir Güzellik, Çirkinlik ve “Kitsch” Yorumu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 3 Ekim 2006
BİTİŞ TARİHİ: 31 Aralık 2006
YER: Meclisi Mebusan Cad. No:125, Fındıklı, İstanbul
DÜZENLEYEN: Siemens Sanat
DİĞER BİLGİLER: T: (0212) 334 11 04 E: sanat@siemens.com Sergi, haftanın her günü 10.00 - 19.00 saatleri arasında görülebilir.
+ Ajandama Ekle

b>Siemens Sanat yılın son sergisi “Güzel!...” ile sanatın en temel konularından biri olan güzellik kavramını ele alıyor. Serginin küratörlüğünü Marcus Graf üstleniyor. Sergide yer alan sanatçılar, güncel sanattaki ve hayattaki güzellik kavramını ve formunu ele alıyorlar.

Resim, heykel, fotoğraf ve videodan oluşan eserlerde sanatçılar klişelerden meydana gelen duvarların ötesine geçebilmek için, güzelliğin sanattaki ve hayattaki statüsünü sorguluyor. Yerli ve yabancı yedi sanatçının eserlerinden oluşan “Güzel!…” sergisi, güzellik, çirkinlik ve “kitsch” arasındaki ilişkileri yorumluyor.

Küratör Marcus Graf serginin içeriğini, “Sanatın başlangıcından 19. yüzyılın ortalarına kadar, güzellik kavramı sanat üretiminde belirgin bir öğe olarak büyük bir rol oynadı. Doğayı taklit etmek veya yeniden inşa etmek amacıyla güzellik yaratmak sanatçının temel amacıydı. Ancak, modern sanatın doğuşu ile güzellik kavramı giderek form değiştirdi ama güzellik hâlâ sanatın ve hayatın içsel bir parçası. Güzellik her ne kadar öznel de olsa, bir ölçüye kadar genel geçerlilik talep eden bir yargı. Bu nedenle, güzellik her zaman popüler ve sanatın gündeminde“ sözleriyle özetlerken, sergide yer alan eserlerin, güzelliğin bugün nasıl var olduğu sorusuna cevap aradığını belirtiyor.

Siemens’in katkılarıyla gerçekleştirilen “Güzel!…” sergisinde resim, fotoğraf, heykel ve videodan oluşan eserler yer alıyor.

Sergi Sanatçıları:
Arzu Gündüz, Genco Gülan, Gülveli Kaya, Mehdi Sabouni (İran), Mustafa Özbakır (Mersin), Rudolf Reiber (Almanya), Tuğçe Çubukçuoğlu (Ankara)

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/siemens-sanattan-bir-guzellik-cirkinlik-ve-kitsch-yorumu_49075.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!