Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Tasarım Bilkent '18
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Sokakta Şenlik II

Hangar Sanat Derneği tarafından Beyoğlu'nda ikincisi düzenlenecek Sokakta Şenlik yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda sanatçıyı tarihlerinde İstanbullularla buluşturacak. İlki 2007'de yapılan Sokakta Şenlik 2008'de daha geniş bir katılımla yine Galata ve Tünel bölgesinde yapılacak. Çok sayıda farklı dalda çalışan amatör ve profesyonel sanatçı bir

yapi.com.tr

Buluşmalar

Sokakta Şenlik II
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 29 Ağustos 2008
BİTİŞ TARİHİ: 30 Ağustos 2008
YER: Galata ve Tünel Bölgesinde, Beyoğlu, İstanbul
DÜZENLEYEN: Hangar Sanat Galerisi
+ Ajandama Ekle

angar Sanat Derneği tarafından Beyoğlu'nda ikincisi düzenlenecek Sokakta Şenlik yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda sanatçıyı tarihlerinde İstanbullularla buluşturacak.

İlki 2007'de yapılan Sokakta Şenlik 2008'de daha geniş bir katılımla yine Galata ve Tünel bölgesinde yapılacak. Çok sayıda farklı dalda çalışan amatör ve profesyonel sanatçı bir yandan performanslarını sergilerken şenliği izleyenler düzenlenen çeşitli atölyeler sayesinde sokakta sanata katkıda bulunabilecekler. 

Şenlik, 29 Ağustos Cuma günü 17:00 'de Galatasaray meydanından hareket edecek olan açılış yürüyüşü ile başlayacak. Bu cümbüşlü yürüyüşte şenlik katılımcılarına Sambistanbul Perküsyon Grubu afro-latin ritimleriyle eşlik edecek.

Şenlikte üç gün boyunca 12 grup sahne alacak. Geleneksel Rum ve Türk müziğinden Çigan müziğine, etnik müzikten Dj performanslarına kadar geniş bir yelpazeye yayınlan programda şu gruplar yer alacak:  Selekta Firuzaga & Dreas Culture Soundsystem, Hip Hop Mobil Türkiye, İstanbul Ska Foundation, Hariçten Gazelciler, Smile Resistance, Selecta King Seroman, DJ Hope, Orpheus, Laterna, Nostalgia, Teneke Trampet, Hiçten Hiçe ve Cem Gürcan Buluş Ekibi.

Ritm, resim, bilim, ebru ve jonglörlük atölyelerinin yapılacağı şenlikte ayrıca iki gün süresince Hip Hop atölyesine katılan çocuklar, iki günün sonunda sahnede bir performans gerçekleştirecekler. Şenlikte sırasında izleyebilecek etkinlikler arasında uluslararası genç sanatçı Deniz Beşer'in resim ve müziği bütünleştirerek yapacağı Sokakta Diyalog isimli resim performansı, Tarlabaşı Toplum Merkezi Drama Atölyesinin sergileyeceği Müzikli Çocuk Oyunu, Zaptı-Namümkün Oyuncularının doğaçlama tiyatroları, İstiklal caddesini baştan aşağıya yuvarlanarak geçecek olan Rem Dans Topluluğu gösterisi, güncel sanat çalışmaları ve enstalasyonları, Ichi ve Shadows ekibi ateş gösterileriyle şenliğe renk katacaklar. Bunun yanı sıra dövüş sanatları, jonglörlük, meditasyon, capoeira gibi farklı etkinlikler de şenlik programında yer alıyor. Festival boyunca yapılacak kısa film gösterimlerinde ise genç yönetmeleri keşfetmek ve filmlerden sonra sohbet etmek mümkün olacak.

Sokakta Şenlik 2, Cem Gürcan Buluş ekibinin 31 Ağustos saat 21:00 'de vereceği blues konseri ile son bulacak.

Tüm şenlik etkinlikleri ücretsiz olup, sanatı seven herkesin katılımına açıktır.

Detaylı program ve daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/sokakta-senlik-ii_63297.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!