Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Marmara Urban Forum 2021
BÖLÜM SPONSORU

Sürdürülebilir Mimarlık

TMMOB Mimarlar Odası Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi'nin kurguladığı e-seminer programları 11 Haziran’da “Sürdürülebilir Mimarlık” konusu ile devam ediyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

Sürdürülebilir Mimarlık
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 11 Haziran 2020 14:00
DÜZENLEYEN:

TMMOB Mimarlar Odası SMGM

+ Ajandama Ekle

Etkinlik Metni:

Uluslararası Enerji Ajansı raporlarına göre nihai enerjinin üçte biri ve küresel elektrik tüketiminin yarısı bina sektöründe harcanır, küresel karbon salımının üçte biride bina sektörü sebeplidir.Alışılageldik iş senaryoları ile 2010 ve 2050 yılları arasında bina sektöründeki enerji ihtiyacının %50 artacağı öngörülmektedir.Bu sebeplerle bina sektörü, AB ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir kalkınma hedeflerine yönelik 20/20/20 hedeflerine ulaşmada kilit sektörlerden biri olarak belirlenmiştir.

 

 

Avrupa Parlamentosu Binaların Enerji Performansı Direktifi'nde [Direktif (EU) 2010/31 / EU]. 9. Maddesinde, Üye Devletlerin neredeyse sıfır enerjili bina sayısının arttırılması için ulusal planlar yapmaları gerektiğinden emin olmaları gerektiği belirtilmiştir. Ayrıca, yeni değişiklik [2018/844 / AB]

- Bina sektöründeki sera gazı salımlarını 2030 yılına kadar 1990 yılına göre en az% 40 oranında azaltmak
- Birlik'teki sera gazısalımlarını 1990’a göre% 80-95 oranında azaltmak gibi iddialı hedeflere sahiptir.

Bu konularda yapılabilecek çalışmaları ortaya koymak, uzman görüşleri almak isteği ile SMGM çevrim içi seminerler verecektir.

 

Seminerler;

Sürdürülebilir mimarlığın genel çerçevesini verecek bir sunum ile başlayacak, ardından doğal aydınlatma yöntemlerinin ve konfor şartlarının pasif şekilde elde edilmesi, bina sektöründe enerji verimliliğinin arttırılması için yapılması gerekenler ile devam edecektir.
Avrupa parlamentosunun Enerji Performansı Direktifi 2020 yılı sonuna kadar üye ülkelerdeki tüm yeni yapıların yaklaşık sıfır enerjili (nZEB) olmasını istemiştir. Farklı ülkelerdeki nZEB uygulamaları konusunda bir sunum ile sonlandırılacaktır.

11 Haziran tarihinde 14:00'da, TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlker Kahraman'ın katılımı ile gerçekleşecek etkinliğe kayıt için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/surdurulebilir-mimarlik_180343.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!