Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Bakılan Görülen Kadar
BÖLÜM SPONSORU

"Tasarım ve Sürdürülebilirlik"

7. Geleneksel Türk-Alman Akademik çalışmaları kapsamında “Tasarım Disiplinlerinin Workshop Çalışması”nda ortaya çıkan eserler Tasarım Parkı’nda sergileniyor.

yapi.com.tr

Sergiler

"Tasarım ve Sürdürülebilirlik"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 1 Temmuz 2010
BİTİŞ TARİHİ: 31 Ağustos 2010
YER: Tasarım Parkı, Kadıköy, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: Utku Olgun: (535) 358 11 64
+ Ajandama Ekle

7. Geleneksel Türk-Alman Akademik çalışmaları kapsamında “Tasarım  Disiplinlerinin Workshop Çalışması”nda ortaya çıkan eserler Tasarım Parkı’nda sergileniyor.

Almanya İçmimarlar Birliği BDIA (Bund Deutscher Innen Architekt) ile Türkiye’den dört üniversitenin gerçekleştirdiği “Tasarım Disiplinlerinin Workshop Çalışması” kapsamında ortaya çıkan eserler Tasarım Parkı’nda sergileniyor. Ana teması “Tasarım ve Sürdürebilirlik” olan serginin konusu da “İstanbul Galata Bölgesi” oldu.

Türkiye’den Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin katıldığı uluslararası ortak workshop çalışmalarına Almanya’dan da Film Akademesi ile beraber Almanya İçmimarlar Birliği BDIA üyeleri ve Almanya’nın çeşitli üniversitelerinden yaklaşık 200 kişilik akademisyen, öğrenci ve meslek birliğinden profesyoneller katıldı.

Daha önce kullanılmış ürünlerin geri dönüşüm mantığıyla tekrar işlenerek tasarım ürünlerine dönüştürüldüğü worksoplarda Galata Bölgesi’nin sokaklarındaki banklardan aydınlatmalara, Galata Bölgesi’nde bulunan motiflerle yapılabilecekler irdelendi. İçmimarlığın yanı sıra, endüstri ürünleri tasarımı, grafik tasarım, fotoğraf, mimari ve restorasyon gibi bir çok disiplinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan çalışmaların yer aldığı “Tasarım ve Sürdürebilirlik” sergisi Eylül ayına kadar gezilebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/tasarim-ve-surdurulebilirlik_80905.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!