Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Tasarımcı Bülent Erkmen, "Son İşler"ini GG'de Sergiliyor

Tasarımcı Bülent Erkmen'in 2000 yılından bu yana yaptığı çalışmalardan oluşan Son İşler başlıklı sergi, 1 Nisan-22 Mayıs 2004 tarihleri arasında Garan

Garanti Galeri

Sergiler

Tasarımcı Bülent Erkmen, "Son İşler"ini GG'de Sergiliyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 1 Nisan 2004
BİTİŞ TARİHİ: 22 Mayıs 2004
+ Ajandama Ekle

asarımcı Bülent Erkmen'in 2000 yılından bu yana yaptığı çalışmalardan oluşan Son İşler başlıklı sergi, 1 Nisan-22 Mayıs 2004 tarihleri arasında Garanti Galeri'de (GG) açılacak. Sanat ve kültür alanına odaklanmış çalışmaların ağırlık taşıdığı işler arasında afiş, logo, dergi, kitap gibi grafik tasarım çalışmalarının yanı sıra, halı, gömlek, sandalye ve ödül gibi farklı tasarım nesneleri de yer alacak.

Sergide; Erkmen'in 15 yıldır aralıksız sürdürdüğü ve son dönemde dışarıdan taşıdığı hazır nesnelerle metaforlar yarattığı Arredamento Mimarlık dergisinin kapakları, İstanbul Devlet Tiyatrosu'na üç ayrı sezon için üç ayrı konseptle geliştirdiği afiş dizileri, Kumpanya Tiyatro Topluluğu için yaptığı oyun afişleri ile Ne Bileyim Kafam Karıştı isimli 10. yıl kitabı dikkat çekiyor. Erkmen'in "Son İşler"i arasında; sergileme tasarımı dalında New York Art Directors Club'ın "Merit" ödülünü kazanan Osmanlı Bankası Müzesi ile GG (Garanti Galeri) ismiyle açılan yeni sergileme mekanının konsept tasarımı ve buralarda açılan bir dizi serginin sergileme tasarımları da yer alıyor.

Ayrıca, Erkmen'in uluslararası etkinlikler için hazırladığı Children are the Rhytm of the World, Chinese Red Cross, Europe 2020 afişleri, bağımsız sinemacılar için yaptığı iki afiş ve ticari sayılabilecek bir dizi tiyatro oyunu için tasarladığı afişler de bulunuyor. Yazının yazılışıyla oynayarak tasarladığı logolar ve tasarladığı Savaşa Hayır logosunun farklı amaçlarla kullanımından örneklerin yanı sıra, Murathan Mungan, Sevgi Soysal, Nabokov, Bejan Matur ve Han Tümertekin için yaptığı kitap kapakları yer alıyor. Sanatçının bir önceki sergisi 99-00 Çalışmaları'nın afişi ve kataloğu, Self-promotion V ve Söyleşi işleri, CNN Türk'ün "Design 360" programı için Erkmen'le yaptığı konuşmanın yeniden kurgulanmış filmi ise serginin ayrı bir bölümünü oluşturuyor.

Erkmen, 1990-2000 yıllarını kapsayan ve her biri ikişer yıllık dönemleri ele alan kişisel sergiler/kitaplar dizisinin beşinci ve son sergisini, "99/00 Çalışmaları" ismiyle 2001'de açmıştı.

Garanti Galeri
İstiklal Caddesi 187 Beyoğlu
(0212) 293 63 71
Salı-Cumartesi 11:00-20:00

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/tasarimci-bulent-erkmen-son-islerini-ggde-sergiliyor_9595.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!