Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Güncel Sorunları ve Çözüm Önerileri İstanbul Yerel Kurultayı

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu'nun mühendis, mimar ve şehir pllancılarının güncel sorunları ve çözüm önerilerinin tartışılacağı kurultay 3 Kasım'da gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Güncel Sorunları ve Çözüm Önerileri İstanbul Yerel Kurultayı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 3 Kasım 2019
YER: Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi, Şişli
DÜZENLEYEN:

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu

WEB ADRESİ:

http://tmmobistkurultay.org/

+ Ajandama Ekle

TMMOB (Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği) İstanbul İl Koordinasyon Kurulu (İKK)'nun 3 Kasım'da gerçekleştireceği kurultay için çağrı yazısı;

"Mühendis, mimar, şehir plancıları hayatın her alanında bilim ve tekniği kullanarak bilginin üretilmesi, üretilen bilginin kamu çıkarları doğrultusunda kullanılması için emek harcamaktadır. Şantiyelerden ofislere, fabrikalardan enerji santrallerine, maden ocaklarından tarım arazilerine kadar farklı yerlerde çok zor koşullar altında görev yapan mühendis, mimar ve şehir plancıları, gün geçtikçe hak kayıplarına uğramakta, başta işsizlik olmak üzere, güvencesiz ve sigortasız çalıştırılma, mobbing, düşük ücret veya ücret alamama, meslek dışı çalıştırılma, çalışma koşullarının ağırlaşması gibi birçok problemle karşı karşıya kalmaktadır.

Ülke olarak yaşadığımız krizler, meslek hayatımızda yaşadığımız sorunların toplumsal yaşamımıza da etkilerini artırmaktadır. Kabaran faturalar, zamlar, kapanan işletmeler, işten atmalar ve son on yılların rekorunu kıran enflasyon oranları ile hayatımız giderek zorlaşıyor. Kamuda ve özel sektörde her türlü mühendislik, mimarlık ve şehir planlama hizmetlerini, planlama, projelendirme, uygulama, denetleme işlerine ait görev ve sorumluluk üstlenen meslektaşlarımız, bakıldığında ekonomik kriz koşullarından en çok etkilenen kesimler arasında yer almaktadır.

Mesleki sorunlarımız, ülkemizin ve halkımızın sorunlarından bağımsız olarak düşünülemez. Bu nedenle TMMOB ve üyelerinin, kamunun çıkarlarını korumak için üstlenmesi gereken sorumluluk giderek artmaktadır. Ülkemiz, halkımız, mesleğimiz ve geleceğimiz için çıkış yolu, tespit edilen sorunlara birlikte, dayanışma ile çözümler üretmekten geçmektedir.

Ülkemizin geleceğini planlayan ve inşa eden mühendis, mimar ve şehir plancılarının sorunları çözüldüğünde ülkemizin temel sorunlarının çözümüne daha çok yaklaşacağımızın bilinci ile güncel sorunlara köklü çözüm önerileri üretilebilmesi için TMMOB Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının Güncel Sorunları ve Çözüm Önerileri İstanbul Yerel Kurultayı düzenlenmekteyiz.

TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu: Bilgisayar Mühendisleri Odası İstanbul Temsilciliği, Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Metalürji ve Malzeme Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Meteoroloji Mühendisleri Odası İstanbul Bölge Temsilciği, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Orman Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Petrol Mühendisleri Odası İstanbul Bölge Temsilciği, Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi, Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi, Tekstil Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi"

Detaylı bilgi ve kayıt olmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/tmmob-muhendis-mimar-ve-sehir-plancilarinin-guncel-sorunlari-ve-cozum-onerileri-istanbul-yerel-kurultayi_175824.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!