Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Türk-İspanyol Yatırım ve İşbirliği Forumu

İspanya’nın İstanbul Ekonomi ve Ticaret Ataşeliği, ICEX – İspanya Dış Ticaret Enstitüsü adına, İspanya Ticaret ve Sanayi Odaları Yüksek Konseyi ve Mad

yapitr/Murat UYMUŞLAR

Diğer

Türk-İspanyol Yatırım ve İşbirliği Forumu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 29 Kasım 2004
BİTİŞ TARİHİ: 30 Kasım 2004
+ Ajandama Ekle

spanya’nın İstanbul Ekonomi ve Ticaret Ataşeliği, ICEX – İspanya Dış Ticaret Enstitüsü adına, İspanya Ticaret ve Sanayi Odaları Yüksek Konseyi ve Madrid Ticaret ve Sanayi Odası’nın İşbirliği ve DEİK - Dış Ekonomik ilişkiler Kurulu’nun desteği ile “Türk - İspanyol Yatırım ve İşbirliği Forumu” organize etmektedir. Forum 29 – 30 Kasım 2004 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

Türk - İspanyol Yatırım ve İşbirliği Forumu, ICEX’in İspanyol Yatırımlarını yurtdışında teşvik etmek amacıyla daha önce birçok ülkede düzenlediği forumların sonuncusudur. Benzeri bir organizasyon olan ve 1999 yılında yine İstanbul’da gerçekleştirilen “Expotecnia” projesinin deneyimlerini baz alan bu Forum, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecektir.

Türkiye’de yatırım faaliyetinde bulunmak isteyen 32 seçilmiş İspanyol firma, potansiyel Türk yatırımcı firmalar ile ikili iş görüşmeleri yapmak üzere Kasım ayı sonunda İstanbul’a gelecektir.

Forum kapsamında yer alan sektörler: Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Tarımsal Gıda Sanayi, Çevre Teknolojileri, Turizm, İnşaat, Danışmanlık ve Mühendislik Hizmetleri, Enerji, Finansal Hizmetler, Kaynak Sistemleri, Elektrikli Ev Aletleri, Kimya, Kondansatörler ve Sulama Sistemleri olarak sayılabilir.

Forum kapsamındaki konuların başlıcaları Joint-Venture, Teknoloji Transferi, Subcontracting, Sermaye İştiraki, Özelleştirme Projelerine Katılım, Geçici Ortaklık Antlaşmaları, Teknik Yardım Antlaşmaları, Franchising olarak sayılabilir.

Forum kapsamı dışında kalan konular ise Distribütörlük ve Acentalık Anlaşmaları ile İhracat ve İthalat faaliyetleridir.

İspanya, gerek yurtdışına gerçekleştirilen gerek yurt içine kabul edilen Direkt Dış Yatırımlar konusunda Dünya’nın önde gelen ülkelerinden biridir. 2003 yılında İspanya’nın yurtdışı yatırımları 24,3 milyar euro düzeyinde iken, yurtiçinde gerçekleşen yabancı yatırımlar 16,6 milyar euro’ya ulaşmıştır. Türkiye’nin, son 3 yıldır süregelen kapsamlı ekonomik reformlar ve Avrupa Birliği’ne giriş sürecindeki olumlu gelişmeler çerçevesinde sağlıklı iş ve yatırım olanakları sunan bir ülke konumuna gelmesi, İspanyol firmalarının Türkiye’de yatırım faaliyetlerini geliştirme isteğine zemin hazırlamıştır.

İspanya Ekonomi ve Ticaret Ataşeliği, sözkonusu Forum’un Türk firmalar için çok ilgi çekici olacağına inanmaktadır. Katılımcı İspanyol yatırım firmalarının Profil ve Yatırım Projelerini incelemenizi öneriyoruz.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye ihtiyacınız olması halinde Ataşeliğimizden Sn. Ferhan Çakıllı ile temas kurabilirsiniz.

E-mail : forum@mcx.es
Tel : 0 212 343 89 30 – 31
Fax: 0 212 343 89 34
Web : www.ispanyaticaret.org.tr

Kayıt Formuna Haber Ekinden Ulaşabilirsiniz...

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/turk-ispanyol-yatirim-ve-isbirligi-forumu_20574.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!