Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Türkiye Hazır Beton Birliği, Eğitim Seferberliğine Elazığ'da 'Deprem ve Hazır Beton Sempozyumu'yla devam ediyor.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB)' nin İnşaat Mühendisleri, Mimarlar ve Müteahhitler için düzenlediği Deprem ve Hazır Beton Sempozyumu 28 Haziran 2005 tarihinde Elazığ Akgün Oteli'nde gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 Haziran 2005
BİTİŞ TARİHİ: 28 Haziran 2005
+ Ajandama Ekle

ürkiye Hazır Beton Birliği (THBB)' nin İnşaat Mühendisleri, Mimarlar ve Müteahhitler için düzenlediği Deprem ve Hazır Beton Sempozyumu 28 Haziran 2005 tarihinde Elazığ Akgün Oteli'nde gerçekleştirilecek.

İnşaat sektöründe daha kaliteli insan gücü ve üretimi hedefleyen THBB'nin 1996'dan beri sürdürdüğü eğitim faaliyetlerine Elazığ'da bir yenisini daha ekliyor. "Deprem ve Hazır Beton Sempozyumu", özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde kullanılan ilkel yöntemlerle, elle karılarak hazırlanmış betonun, düşük sınıflarda beton kullanımının ve bilgisizce yapılan beton uygulamalarının, kayıplara yol açmasını engellemenin en etkin yolunun eğitimlerden geçtiği bilinciyle düzenleniyor. Sempozyuma katılacak İnşaat mühendisleri, mimarlar ve müteahhitler, hazır beton imalatı, dökümü, dayanım ve dayanıklılık başta olmak üzere Dünyada ve Türkiye' de hazır beton sektörüyle ilgili bilgi sahibi olacak. THBB Genel Sekreteri Ferruh Karakule, Elazığ Altınova Çimento San. Tic. A.Ş. Genel Müdürü Sedat Orhan, İstanbul Teknik Üniversitesi Yapı Malzemesi Bölümü'nden Prof. Dr. Hulusi Özkul, Fırat Üniversitesi'nden Fay Hatları Uzmanı Yrd. Doçent Murat İnceöz ve İnşaat Yüksek Mühendisi Tümer Akakın'ın konuşmacı olarak katıldığı sempozyum Elazığ Altınova Çimento Sanayii ve Tic. A.Ş'nin katkılarıyla düzenleniyor.

THBB Hakkında Genel Bilgi
Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) seksenli yılların ikinci yarısından itibaren Türkiye'de hazır beton üretiminin yaygınlaşmasıyla 1988 yılında kurulmuştur. THBB, topraklarının tamamına yakını deprem kuşağında bulunan ülkemizde, güvenli ve dayanıklı yapıların inşaası için standartlara uygun hazır beton üretimi ve yüksek dayanım sınıflarında, tekniğine uygun, doğru beton uygulamalarının öğrenilerek yaygınlaşması için yoğun uğraş vermektedir. THBB'nin bugün, ülkemizde üretilen hazır betonun yaklaşık %65'ini temin eden 73 üyesi ve üyelerinin toplamda 250 hazır beton tesisi bulunmaktadır. Sektör ve ülke yararına çalışmaları nedeniyle, 1995 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla "Türkiye" sıfatını taşımaya layık görülen Birliğimiz, 1991 yılından bu yana ERMCO - Avrupa Hazır Beton Birliği'nin üyesidir. Birliğimiz ERMCO'nun organlarında aktif olarak ülkemiz adına yer almakta; hazır beton sektöründe uluslararası standartlara uygun üretim ve bilinçli beton kullanımın yerleştirilmesi için yurt içinde ve dışında uğraş vermektedir. THBB ile ilgili haberleri www.thbb.org'dan öğrenebilirsiniz.

PROGRAM

14:45-15:00 Kayıtlar

15:00 Açılış ve Program Takdimi

15:00-15:10 Açılış Konuşmaları
Sedat ORHAN
Elazığ Altınova Çimento San.Tic.A.Ş.
Genel Müdürü

15:10 - 15:40 "Dünyada ve Türkiye'de Hazır Beton Kullanımı"
Ferruh KARAKULE
Türkiye Hazır Beton Birliği Genel Sekreteri

15:40 - 16:10 "Elazığ Çevresinin Tektonik özellikleri ve Depremselliği"
Murat İNCEÖZ
Yrd. Doçent -Fay Hatları Uzmanı
Fırat Üniversitesi-Jeoloji Mühendisliği Bölümü

16:10 - 16:25 Ara

16:25 - 17:40 "Beton Özellikleri, Betonda Dayanım ve Dayanıklılığı Sağlayacak Unsurlar
ve Önemi"
Prof. Dr. Hulusi ÖZKUL
İTÜ Yapı Malzemesi Bölümü

17:40 - 18:10 "Beton Siparişi ve Tesliminde Dikkat Edilecek Hususlar,Kalıp,
Yerleştirme, Bakım, Kür ve Özel Betonlar"
Tümer AKAKIN
İnş.Y.Müh.

18:10 -18:40 Soru - Cevap

Tarih : 28 HAZİRAN 2005, SALI
Yer : AKGÜN OTELİ - ELAZIĞ

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/turkiye-hazir-beton-birligi-egitim-seferberligine-elazigda-deprem-ve-hazir-beton-sempozyumuyla-devam-ediyor-_29174.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!