Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: İstanbul Konut Zirvesi
BÖLÜM SPONSORU

“Türkiye Mimarlık Politikası”na Doğru Mimarlık ve Kent Buluşmaları Kayseri'den Başlıyor

Mimarlık ve Kent Buluşmaları I - Kayseri

yapi.com.tr

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 2 Eylül 2006
BİTİŞ TARİHİ: 3 Eylül 2006
YER: Kayseri
DÜZENLEYEN: TMMOB Mimarlar Odası
DİĞER BİLGİLER: T: (0312) 417 37 27 F: (0312) 418 03 61
+ Ajandama Ekle

imarlar Odası tarafından düzenlenen “Türkiye Mimarlık Politikası’na Doğru, Mimarlık ve Kent Buluşmaları”, Mimar Sinan'ın memleketi Kayseri'den ve Kapadokya’dan başlıyor.

Mimarlar Odası, Anadolu’nun çok kültürlü ve katmanlı yapısının izlenebildiği ender coğrafyalar arasında yer alan bir bölgede bulunan Kayseri'yi, bu tarihsel ve doğal konumunun yanı sıra, yakın tarihimiz içinde kentleşme sürecine ilişkin özellikleriyle de Türkiye Mimarlık Politikası’nın oluşmasına kaynaklık edecek bir potansiyel olarak değerlendiriyor.

Kayseri buluşmasının temaları, bu çerçevede, “Kapadokya’da Mimarlık” ve “Turizm Politikaları ve Mimarlık” olarak belirlendi. Türkiye Mimarlık Politikası’na girdi oluşturacak, turizm ve mimarlık bağlamının, mimarlık mesleğinin bu coğrafyadaki sorun ve potansiyelinin değerlendirileceği Kayseri buluşmasında, yapılacak değişik etkinliklerle buluşma zenginleştirilecek.

Mimarlık ve Kent Buluşmaları
Geçen dönem kongre yapılmayan 6 ilde (Kayseri, Samsun, Mersin, Muğla, Gaziantep, Eskişehir) yapılacak buluşmalarla, “Türkiye Mimarlık Politikası’na Doğru” kılavuz bir belgeye ulaşmaya yönelik bir sürecin paylaşıma sunularak örülmesi, bu temelde toplumla mimarlık ortamı arasında karşılıklı olarak bilgi birikimine dayalı bir etkileşim oluşturulması hedefleniyor.

Buluşmanın yapılacağı kent / bölgeye özgü karakteri veren temalarla o kent / bölgedeki mimarlığın değerlendirileceği ve bölge mimarları, kentli örgütleri, toplum, yerel yönetimler, merkezî yönetim temsilcilerinin buluşacağı panel, forum, sergi, poster sunuşları, kültürel ve teknik geziler ve diğer kültürel etkinliklerin yer alacağı programlarla, politika metnine yeni girdiler sağlanmaya çalışılacak.

6 "Mimarlık ve Kent Buluşması"ndan sonra İstanbul’da gerçekleşecek “Türkiye Mimarlık Politikası Forumu”nda bu sürecin son değerlendirilmesi yapılacak ve çağrı metninden başlayan, 6 temadan süzülüp gelen girdilerle zenginleşen ve forum değerlendirmeleriyle bütünleştirilen bir sonuç raporla süreç tamamlanacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/turkiye-mimarlik-politikasina-dogru-mimarlik-ve-kent-bulusmalari-kayseriden-basliyor_47303.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!