Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

“Türkiye’de Genç Kuşak Fotoğraf Pratiği”

İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde gerçekleştirilen, Murat Germen ve Orhan Cem Çetin’in yönettiği Çağdaş Fotoğraf Serileri söyleşi dizisinin bu ayki konusu Türkiye’de Genç Kuşak Fotoğraf Pratiği. Türkiye’deki genç kuşak fotoğraf pratiğinin nabzını tutarak genç kuşak fotoğraf üretiminin ülke fotoğrafına sağladığı katkıların irdeleneceği söyleşi, 22

yapi.com.tr

Toplantılar

“Türkiye’de Genç Kuşak Fotoğraf Pratiği”
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Ağustos 2009 16:00
YER: İstanbul Modern Sanat Müzesi, Karaköy, İstanbul
DÜZENLEYEN: İstanbul Modern Sanat Müzesi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 334 73 00
+ Ajandama Ekle

İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde gerçekleştirilen, Murat Germen ve Orhan Cem Çetin’in yönettiği Çağdaş Fotoğraf Serileri söyleşi dizisinin bu ayki konusu Türkiye’de Genç Kuşak Fotoğraf Pratiği. Türkiye’deki genç kuşak fotoğraf pratiğinin nabzını tutarak genç kuşak fotoğraf üretiminin ülke fotoğrafına sağladığı katkıların irdeleneceği söyleşi, 22 Ağustos Cumartesi saat 16.00-18.00 arasında İstanbul Modern Sinema’da izlenebilir.

Yıllar öncesine doğru bir bakışla, bu coğrafyadaki eski fotoğraf pratiğinde hayli kişisel sayılabilecek bir odaklanma algılamak olası. Türkiye fotoğrafı olarak adlandırılabilecek bir genel yaklaşımdan daha çok, çeşitli bireylerin çalışkanlıkları ve/veya estetik, teknik konulardaki becerilerinin ön plana çıktığı görülüyor. Bu yılların klasik yaklaşımı benimsemiş birçok önemli isminin, genç fotoğrafçılar ve yeni fotoğrafçılık pratiklerine olumlu baktığını, ellerindeki birikimi aralarında ve/veya yeni isimlerle paylaşarak daha zengin bir üretim ortamı yaratmak amacı taşıdıklarını söylemek zor.

Günümüzde çok daha fazla sayıda genç fotoğrafçının işleriyle güçlü bir şekilde var olabildiği gözleniyor. Bu sayının artması; tema/kavram olarak belirlenen konuların çeşitlenmesi ve çoğullaşmasına, her fotoğrafçının hizmet ettiği genel kurumsal bir tarih yerine bireylerin kendi tarihlerine odaklanmasına ve sonuç olarak belki de artık olası bir “Türkiye fotoğrafı” kavramının temellerinin atılmasına yol açıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/turkiyede-genc-kusak-fotograf-pratigi_71632.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!