Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Türkiye'nin CO2 Salımları" Voyvoda Caddesi Toplantıları'nda

Osmanlı Bankası Müzesi'nin Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında düzenlediği ve "Çevre Ekonomisi" konusunun işlendiği "Siyasi İktisat Söyleşileri", Doç. Dr. Yıldız Arıkan'ın "Türkiye'nin CO2 Salımlarını Azaltmak: Ne Kadar ve Hangi Maliyetle?" başlıklı konuşmasıyla devam ediyor. 02 Haziran 2010 Çarşamba günü saat 18:30'da İTÜ Taşkışla binasında

yapi.com.tr

Toplantılar

"Türkiye'nin CO2 Salımları"  Voyvoda Caddesi Toplantıları'nda
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 2 Haziran 2010 18:30
BİTİŞ TARİHİ: 2 Haziran 2010 20:30
YER: İTÜ Mimarlık Fakültesi, Taşkışla, İstanbul
DÜZENLEYEN: Osmanlı Bankası Müzesi
DİĞER BİLGİLER: T: (212) 292 76 05 E: obmuze@ottomanbank.com
+ Ajandama Ekle

Osmanlı Bankası Müzesi'nin Voyvoda Caddesi Toplantıları kapsamında düzenlediği ve "Çevre Ekonomisi" konusunun işlendiği "Siyasi İktisat Söyleşileri", Doç. Dr. Yıldız Arıkan'ın "Türkiye'nin CO2 Salımlarını Azaltmak: Ne Kadar ve Hangi Maliyetle?" başlıklı konuşmasıyla devam ediyor.  02 Haziran 2010 Çarşamba günü saat 18:30'da İTÜ Taşkışla binasında yapılacak söyleşide, Türkiye'nin CO2 salımı, kendi içinde ve dünya ülkeleriyle karşılaştırmalı olarak ele alınacak.

Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yıldız Arıkan, konuşmasında, Mart 2010'da tamamlanan bir çalışmanın sonuçlarına dayanarak, farklı CO2 azaltım senaryolarında ortaya çıkan durumları anlatacak. Bu çerçevede, sınanan senaryoların CO2 salımı azaltım miktarları ve azaltım maliyetleri üzerindeki etkileri açıklanacak. Son olarak, Türkiye'nin bir yandan enerji talebini karşılarken, diğer yandan da CO2 salımını nasıl azaltabileceği hakkında, bugüne ve geleceğe yönelik görüşler sunulacak.

Doç. Dr. Yıldız Arıkan

ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde lisans eğitimini 1966 yılında, yüksek lisans eğitimini ise 1968 yılında tamamladı. ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü Yöneylem Araştırması Anabilim Dalı'ndan doktora derecesini 1986'da aldı. 1970-2000 yılları arasında ODTÜ Elektrik ve Elektonik Mühendisliği Bölümü'nde, asistanlıktan doçentliğe kadar çeşitli akademik kadrolarda görev yaptı. Bu süreçte hem Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde hem de Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde lisans ve yüksek lisans dersleri okuttu. 1996-2000 arasında TÜBİTAK'a bağlı Bilgi Teknolojileri ve Elektronik Araştırma Enstitüsü'nün müdür yardımcılığı görevini yürüttü. 2000 yılında 9 ay süreyle TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde Değişim Yönetimi Direktörü olarak çalıştı. Kasım 2000 - Eylül 2009 arasında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi'nde hem öğretim üyesi hem de Yönetimde Eylem Projeleri Koordinatörü olarak çalıştı. Pek çok projede yürütücü veya araştırmacı olarak yer aldı. Enerji-çevre-ekonomi etkileşimleri ve sera gazı emisyonlarının azaltılması konularında makale ve konferans bildirilerinin yanı sıra ortak raporlara imza attı. Türkiye Enerji Ekonomisi Derneği'nin kurucularından olan ve Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarına devam eden Yıldız Arıkan, Eylül 2009'dan bu yana Bahçesehir Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/turkiyenin-co2-salimlari-voyvoda-caddesi-toplantilarinda_79865.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!