Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Türkiye'nin Geleceği 'Co - Habitance' Yaklaşımı ile Forum İstanbul'da Şekillendirilecek

Türkiye'nin Geleceği 'Co - Habitance' Yaklaşımı ile Forum İstanbul'da Şekillendirilecek

yapi.com.tr

Toplantılar

Türkiye'nin Geleceği 'Co - Habitance' Yaklaşımı ile Forum İstanbul'da Şekillendirilecek
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 11 Mayıs 2006
BİTİŞ TARİHİ: 12 Mayıs 2006
YER: Swissotel, Dolmabahçe, İstanbul
DÜZENLEYEN: Forum İstanbul
DİĞER BİLGİLER: T: (0212) 261 57 39 F: (0212) 227 61 44 E: info@forumistanbul.com Forum Programı
+ Ajandama Ekle

arının kurulması için "Yeni Bir Birlikte Yaşam Formülü" arayışını gündeme taşıyacak olan Forum İstanbul, sosyolojiden siyasete, ekonomiden iş dünyasına, konunun uzmanlarını 10 Mayıs günü açılış yemeği ile başlayarak, 11 - 12 Mayıs tarihleri arasında 5'incisi düzenlenecek olan "Forum İstanbul" çatısı altında bir araya getiriyor.

2023 Türkiye Vizyonu hareketinin bayraktarlığını yapan Forum İstanbul, Swissotel'de gerçekleştireceği 5'inci büyük buluşmasında "Dünyanın herhangi bir parçası, diğer herhangi bir parçası olmadan yaşayamaz" sloganı ile "Doğanın yarattığı birlikte yaşama formülü, dengelerin gittikçe bozulmakta olduğu ekonomik ve sosyal yaşam alanlarının sürdürülebilirliği için de çıkış olabilir mi?" sorusuna yanıt arayacak. Forum İstanbul'un dünya liderleri ile çözüm arayacağı ikinci gündem maddesi ise, "Türkiye dünyanın yeni ekonomik güçlerinden biri olabilir mi?" olacak.


Forum İstanbul, 5. yılında daha iyi bir yarın için tamamen yeni bir yaklaşım üzerine odaklanıyor: 'Co-habitance'. Kısaca farklı değer, kültür ve coğrafyaların birlikte yaşama zorunluluğunun farkına varmak olarak tanımlanan Co-habitance, "dünyanın herhangi bir parçası, diğer parçası olmadan yaşayamaz" ilkesine dayanıyor.

Sağlıklı ve gelecek vaad eden yarının kurulması yeni bir birlikte yaşam formülüne ihtiyaç oluşturabilir noktasından hareket eden Forum İstanbul, Co-habitance ile doğanın yarattığı birlikte yaşama formülü, dengelerin gittikçe bozulmakta olduğu ekonomik ve sosyal yaşam alanlarının sürdürülebilirliğinde çıkış yolu olabilir mi sorusuna yanıt arayacak.

Açılışı Devlet Bakanı Mehmet Aydın tarafından gerçekleştirilecek olan, yerli ve yabancı alanlarında uzman 100'e yakın konuşmacının katılacağı Forum İstanbul'da "Birlikte yaşama" kavramı Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül başkanlığında doğudan batıya akademisyen, gazeteci, siyasetçi ve işadamlarıyla tartışılacak. Forum İstanbul'un bu yıl ikinci gündem maddesi ise Türkiye dünyanın yeni ekonomik güçlerinden birisi olabilir mi sorusu olacak. Enerji, tarım, turizm ve telekomünikasyon sektörlerinde bölgesel lider olmanın koşulları tartışılacak.

Cumhuriyetin 100. yılına denk gelen 2023 Türkiye Vizyonu hareketinin bayraktarlığını yapan Forum İstanbul'un bu yıl iki önemli gündem maddesi olduğunu belirten Forum İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Canevi, neden bu gündem maddelerini belirlediklerini ise şöyle açıklıyor:

"Geleceğimizin yol haritasını çizerken, gelişmeleri edilgen bir şekilde izlemekten ziyade, etkin bir şekilde katılım ve öncülük eden bir 2023 Türkiye'si yaratma çabası içerisindeyiz. Eğer Türkiye 2023'te -kuruluşunun 100. yılında- küresel dünyanın birinci liginde oynamak istiyorsa, değişimin hangi istikamette ve ne süratte yapılması gerektiği açıktır. İnsan sermayesi - kişilerin sahip olduğu bilgi, beceri ve davranışlar- bu süreçte hayati önem taşıyor. Bu çaba nedeniylede son dönemde dünya gündemine damgasını vuran bu iki konuyu ele almayı tercih ettik"

Forum İstanbul 2006'da yanıt aranacak öncelikli konu başlıkları ise şunlar olacak.

-Dünyanın toplumsal dengesinin sürdürülebilirliği,
-Küresel ekonomik dengenin ve ilerlemenin sürdürülebilirliği
-Bu dengeleri zorlayan toplumsal, iş dünyası ve enerji çatışmalarının tam ortasında yer alan Türkiye'nin küresel, bölgesel ve sektörel rolü önümüzdeki on yıllarda nasıl şekillendirilmelidir?

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/turkiyenin-gelecegi-co---habitance-yaklasimi-ile-forum-istanbulda-sekillendirilecek_45224.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!