Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TÜSİAD Düşük Karbon Ekonomisine Geçiş Konusunu Ele Alacak

Yapılan açıklamaya göre, TÜSİAD, 27 Aralık 2012 Perşembe günü, İstanbul Mövenpick Otel'de "Düşük Karbon Ekonomisine Geçiş: 18. Taraflar Toplantısı (COP 18/Doha) ve Sonrası için Beklentiler" başlıklı bir seminer gerçekleştirecek.

yapi.com.tr / AA

Toplantılar

TÜSİAD Düşük Karbon Ekonomisine Geçiş Konusunu Ele Alacak
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Aralık 2012
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

TÜSİAD

+ Ajandama Ekle

Yapılan açıklamaya göre, TÜSİAD, 27 Aralık 2012 Perşembe günü, İstanbul Mövenpick Otel'de "Düşük Karbon Ekonomisine Geçiş: 18. Taraflar Toplantısı (COP 18/Doha) ve Sonrası için Beklentiler" başlıklı bir seminer gerçekleştirecek. Seminerde, 2012 Aralık ayında Doha'da düzenlenen "BM İklim Değişikliği" zirvesi kapsamında, düşük karbon ekonomisine geçiş konusu ve bu alanda Türkiye özel sektörünün rolü ele alınacak.

"BM İklim Değişikliği" zirvesinin Türkiye ve Türk iş dünyası açısından sonuçlarının değerlendirileceği seminerin açılış konuşmalarını, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta ile TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner yapacak. Dışişleri Bakanlığı Enerji ve Çevreden Sorumlu Genel Müdürü ve Büyükelçi Mithat Rende de seminere ana tema konuşmacısı olarak katılacak.

Seminerde ayrıca, İklim Platformu Direktörü Kerem Okumuş'un moderatörlüğünü yapacağı "18. Taraflar Toplantısı (COP 18/Doha) Sonrası Değerlendirmeler" başlıklı bir oturum gerçekleşecek. Oturumda, Arçelik Üst Yöneticisi (CEO) ve İklim Platformu Dönem Sözcüsü Levent Çakıroğlu, Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal, Dünya Ticaret Örgütü Ticaret ve Çevre Direktörü Vesile Kulaçoğlu, UNDP Program Yöneticisi Katalin Zaim ve Dışişleri Bakanlığı Enerji ile Büyükelçi Mithat Rende konuşma yapacak.

BM İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 18. Taraflar Toplantısı COP-18, 2012 Aralık ayı içerisinde Katar'ın Doha kentinde gerçekleştirilmişti. TÜSİAD, söz konusu konferans kapsamında 6 Aralık 2012 tarihinde "İklim Değişikliği ile Mücadelede Türkiye Özel Sektörünün Rolü" başlıklı bir yan etkinlik yapmıştı.
 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/tusiad-dusuk-karbon-ekonomisine-gecis-konusunu-ele-alacak-_103550.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!