Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

"Tuz Tadı" Sergisi

"Tuz Tadı" Sergisi / İstanbul Garage of Art, Ankara Siyah Beyaz Galeri, Çankırı Tuz Mağarası

yapi.com.tr

Sergiler

"Tuz Tadı" Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 7 Nisan 2007
BİTİŞ TARİHİ: 16 Mayıs 2007
YER: Çankırı Tuz Mağdeni, Balıbağı Köyü, Çankırı / Garage of Art, Etiler, İstanbul / Siyah Beyaz Sanat Galerisi, Kavaklıdere, Ankara
DÜZENLEYEN: Çankırı Tuz Mağdeni, Garage of Art, Siyah Beyaz Sanat Galerisi
DİĞER BİLGİLER: Çankırı Tuz Madeni T: (376) 246 91 88 Garage of Art T: (212) 351 16 04 F: (212) 351 18 04 Siyah Beyaz Sanat Galerisi T: (312) 428 26 41 F: (312) 427 00 05
+ Ajandama Ekle

ankırı Tuz Mağarası, İstanbul Garage of Art ve Ankara Siyah Beyaz Galeri, Hüsamettin Koçan'ın "Tuz Tadı" başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Üç sergiyi de birbiriyle ilişkilerdiren sanatçı, Hitit’ten bu yana kaya tuzu çıkarılan Çankırı Tuz Madeni sergisini etkinliğin merkezine yerleştiriyor. Sergideki resimler sanatçının uzun zamandır denediği Camaltı Resmi geleneğini cam malzemesi kullanmadan gerçekleştirdiği yeni bir teknikle üretiyor. Resimler insan bedenini ve algısını bir gölge olarak görselleştirirken, bu gölge içine sanatçının yaşamından ve Anadolu kültüründen simgeler yerleştiriyor, yeni ve gizemli bir dil oluşturuyor. Gölge oyunundan Camaltı Resmi geleneğine oradan kaligrafik resimlerin gizemli figür imalarına kadar ulaşan ama bütün bunların dışında günümüz insanının macerasına, yalnızlığına işaret eden yeni bir dille izleyici karşısına çıkıyor.

Sergi, 7 Nisan'da Çankırı Tuz Mağarası’nda, 10 - 30 Nisan tarihleri arasında İstanbul Garage of Art’ta, 20 Nisan - 16 Mayıs tarihleri arasında ise Ankara Siyah Beyaz Galeri’de izlenebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/tuz-tadi-sergisi_52517.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!