Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

UFTP Temel Fotovoltaik Güç Sistemleri Eğitimi

TÜBİTAK desteği ile başlatılan ve Türkiye’de fotovoltaik teknolojilerinin sağlıklı gelişimi için üniversite, girişimci, finans sektörü, devlet ve yerel yönetimleri bir araya getiren Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu (UFTP) fotovoltaik sektöründe nitelikli bilgi birikiminin ve işgücünün oluşturulmasına yönelik çalışmalarının bir ayağı olarak,

yapi.com.tr

Eğitimler

UFTP Temel Fotovoltaik Güç Sistemleri Eğitimi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 26 Şubat 2010 09:30
BİTİŞ TARİHİ: 27 Şubat 2010 12:00
YER: OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Eğitim & Seminer Salonu, Ankara
DİĞER BİLGİLER: E: pinar.yalman@ostim.com.tr F: (312) 354 58 98
+ Ajandama Ekle

ÜBİTAK desteği ile başlatılan ve Türkiye’de fotovoltaik teknolojilerinin sağlıklı gelişimi için üniversite, girişimci, finans sektörü, devlet ve yerel yönetimleri bir araya getiren Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu (UFTP) fotovoltaik sektöründe nitelikli bilgi birikiminin ve işgücünün oluşturulmasına yönelik çalışmalarının bir ayağı olarak, Ankara’da OSTİM Yenilenebilir Enerji Kümelenmesi ile işbirliğinde bir eğitim çalışması gerçekleştiriyor.

Etkinliğin eğitmenleri Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü’nden Mete Çubukçu, Motif Proje Ltd. Şti. – Fotoelektron’dan Deniz Selkan Polatkan ve Ege Üniversitesi’nden İlker Ongun olarak sıralanıyor.
Katılımcıları eğitim sonrasında "UFTP Temel Fotovoltaik Güç Sistemleri Eğitimi Katılım Sertifikası" verilecek.

Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu (UFTP):

Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü tarafından TÜBİTAK desteği ile başlatılan ve Türkiye’de fotovoltaik teknolojilerinin, pazarının ve istihdamının düzenlenmesi ve sağlıklı gelişimi için üniversite, girişimci, finans sektörü, devlet ve yerel yönetimleri bir araya getiren bir ortak akıl platformudur. Katılımcı kuruluş sayısı 40’ı aşan ve hızla artan platformumuz, ülkemizin Ulusal Fotovoltaik Yol Haritası’nı oluşturmak ve de belirlenen hedefleri hayata geçirmek için kapsamlı çalışmalar yapmaktadır.

Doğru bilgi ile girişimciyi buluşturmak ve tüketici/müşteri açısından en verimli seçenekleri üretmek için gerçekleştirilen sektör buluşmalarında elde edilen çıktılar, kamu kurumları ve hükümet birimleri ile paylaşılarak, ülkemizde fotovoltaik sektörünü ilgilendiren yasa ve yönetmeliklerin şekillenmesine olumlu katkılar sağlamak da, temel hedeflerimiz arasındadır.

Platformun uluslar arası alanda da aktif olması, uluslar arası tecrübelerden yararlanması ve tecrübelere katkı sağlaması için Türkiye hükümeti adına Dış İşleri Bakanlığı, Uluslararası Enerji Ajansı-Fotovoltaik Güç Sistemleri (IEA-PVPS) nezdinde UFTP’yi görevlendirmiştir.

IEA-PVPS başta olmak üzere, Avrupa Birliği Fotovoltaik Teknoloji Platformu (EUPVPLATFORM) ve Avrupa Fotovoltaik Sanayi Birliği (EPIA) gibi uluslar arası kuruluşlarla sıkı işbirliği içindeki UFTP, Türkiye’de fotovoltaik alanını ilgilendiren tüm konularda bilgi ve hizmet üretmeye devam etmektedir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/uftp-temel-fotovoltaik-guc-sistemleri-egitimi_76905.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!