Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Ulusal ve Uluslararası Hukuk Işığında Tarihi-Kültür ve Tabiat Varlıklarımızın Korunması - 1

İstanbul Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu, 'kültür ve tabiat varlıklarının korunması' konusunu odağına alacak bir etkinlik düzenliyor.

yapi.com.tr

Toplantılar

Ulusal ve Uluslararası Hukuk Işığında Tarihi-Kültür ve Tabiat Varlıklarımızın Korunması - 1
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 7 Aralık 2013 11:00
BİTİŞ TARİHİ: 7 Aralık 2013 17:00
YER: İstanbul Barosu Orhan Adil Apaydın Konferans Salonu
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

İstanbul Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu

+ Ajandama Ekle

İstanbul Barosu Başkanı Doç. Dr. Ümit Kocasakal'ın açılık konuşmasıyla başlayacak organizasyonun oturum başkanlığını ise İstanbul Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu Başkanı Alev Seher Tuna üstleniyor.

Farklı disiplinlerin 'kültür ve tabiat varlıklarının korunması' yaklaşımlarının değerlendirileceği toplantının konuşmacıları ise YTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden Doç. Dr. Sırma Turgut, İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nden Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Doç. Dr. Ali Kemal Yıldız, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölümünden Doç. Dr. Burak Gemalmaz, ICOMOS Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi Türkiye Milli Komitesi'nden Prof. Dr. Can Binan, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. N. İlker Çolak şeklinde sıralanıyor.

Konu başlıkları

Panelde, Doç. Dr. Sırma Turgut, 'Çağdaş Kentleşme Açısından Tarihi Kent Merkezlerin Korunması' konusunu ele alırken; Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, 'Kültür Mirasının Afetlerden Korunması ve İklim Değişikliği Boyutu'nu değerlendirecek. Doç. Dr. Ali Kemal Yıldız, 'Kültür Mirasının Ceza Hukuku ile Korunması'nı; Doç. Dr. Burak Gemalmaz, 'Kamu Yönetimi ve Kültürel Miras Yönetiminde Mülkiyet'; Prof. Dr. Can Binan, 'Uluslararası Mimari Koruma' ve Prof. Dr. N. İlker Çolak da 'Kültür ve Tabiat Varlıklarının Hukuki Korunması; İstanbul Tarihi Yarımada' konularını masaya yatıracak.

Panel sonunda ise İstanbul'daki tüm dayanışma platformlarının da katılımına açık olacak bir forum olacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ulusal-ve-uluslararasi-hukuk-isiginda-tarihi-kultur-ve-tabiat-varliklarimizin-korunmasi---1_114089.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!