Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Tasarım Bilkent '18
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Uluslararası 2. Yeşilçağ / Greenage Sempozyumu

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, ilkini 6-8 Aralık 2010 tarihinde gerçekleştirdiği “Uluslararası YeşilÇağ/GreenAge Sempozyumu”nun ikincisini 26-27 Nisan 2012 tarihlerinde düzenleyecek. Ekolojik bilincin toplumun tüm kesimlerinde yaygınlaştırılmasını amaçlayan bu Uluslararası Sempozyum, tüm dünyadan katılımcıların

yapi.com.tr

Buluşmalar

Uluslararası 2. Yeşilçağ / Greenage Sempozyumu
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 26 Nisan 2012
BİTİŞ TARİHİ: 27 Nisan 2012
YER: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul
DÜZENLEYEN: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi
DİĞER BİLGİLER: A: Meclis-i Mebusan Cad. No:24 Fındıklı, 34427 Istanbul-Türkiye T: +90 212 2521600 / 240 F: +90 212 2517567 E: greenage2012@gmail.com
+ Ajandama Ekle

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi; üniversiteler, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ile mimarlık, tasarım, mühendislik ve benzeri alanlarda çalışan profesyonelleri bir araya getirerek bu konuda üstlendiği sorumluluğu sürdürmeyi hedefliyor.

Bu kapsamda, ilkini 6-8 Aralık 2010 tarihinde gerçekleştirdiği “Uluslararası YeşilÇağ/GreenAge Sempozyumu”nun ikincisini 26-27 Nisan 2012 tarihlerinde düzenleyecek olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, bu Uluslararası Sempozyum aracılığıyla ekolojik bilincin toplumun tüm kesimlerinde yaygınlaştırılmasını amaçlıyor ve bu bağlamda tüm dünyadan katılımcıların buluşmasına ve farklı ölçeklerde ekolojik/yeşil çözümlerin tartışılmasına olanak sağlamayı hedefliyor.

Yaklaşık 9 davetli konuşmacı ve 46 bildirinin yer aldığı Birinci Uluslararası YeşilÇağ/GreenAge Sempozyumu’nda, yeşil ekonomi odaklı teknolojiler, ürünler ve servislerin sürdürülebilir gelişme sağlamadaki etkin rolü üzerinde yapılan tartışmalar doğrultusunda, İkinci YeşilÇağ Sempozyumu’nun ana teması “Sürdürülebilir Toplumlar ve Yeşil Ekonomi” olarak belirlendi. Bu tema çerçevesinde sempozyum konuları ise “yeşil teknolojiler, etik-felsefe, ulaşım sistemleri, yapı stoğu, çevre iyileştirme, sosyal sürdürülebilirlik, iklim değişikliği, yeşil ekonomiler” olarak tanımlandı.

Sempozyum kapsamında, profesyonellerin eğitim dünyası ile kesişimini ve öğrencilerle buluşmasını sağlamak amacıyla bir atölye çalışması da gerçekleştirilecek ve yapılan çalışmalar Sempozyum kapsamında sergilenecek. Sempozyum bildirileri ve atölye çalışmaları kitap/katalog olarak basılarak bu buluşmanın belgelenmesi ve gelecek kuşaklara kalması sağlanacak.

Sempozyuma bildiri ve poster son gönderim tarihi 30 Aralık 2011, atölye önerisi son başvuru tarihi de 10 Şubat 2012’dir.

Sempozyum ve atölye çalışmaları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/uluslararasi-2-yesilcag-greenage-sempozyumu_90434.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!