Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Uluslararası Guangzhou Aydınlatma Fuarı

Uluslararası Guangzhou Aydınlatma Fuarı

yapi.com.tr

Fuarlar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 8 Haziran 2007
BİTİŞ TARİHİ: 11 Haziran 2007
YER: Guangdong, Çin
DÜZENLEYEN: Messe Frankfurt Hong Kong
+ Ajandama Ekle

img src="http://www.yapi.com.tr/Uploads/HaberMedya/2007\etkinlik\52835.jpg"align="left" hspace=5 vspace=5>Asya’nın aydınlatma sektöründeki en büyük ve en parlak organizasyonu olan Uluslararası Guangzhou Aydınlatma Fuarı, 8-11 Haziran 2007 tarihlerinde düzenleniyor. Kıtadaki aydınlatma ekipmanları ve üreticilerinin tamamını biraraya getirecek fuar aynı zamanda sektör profesyonelleri, mimarlar, tasarımcılar, yükleniciler ve mühendisler için de pazarın nabzını tutmak adına iyi bir fırsat olarak öne çıkıyor. Frankfurt Messe Fuarlarını düzenleyen Light+Building grubunun bir etkinliği olan Uluslararası Guangzhou Aydınlatma Fuarı'na 20 ülkeden 1000 firmanın katılması bekleniyor.

Fuar kapsamında bu yıl 3. kez düzenlenen Uluslarararası Guangzhou Aydınlatma Teknolojileri Sempozyumu’nun teması iç mekan, binalar ve peyzajın ışıkla uyumu. Seminer şeklinde geçecek sempozyumda interaktif katılım sağlanarak, peyzaj, kent ve iç mekan aydınlatması üzerine yeni trendler ve gelişmeler katılımcılarla paylaşılacak.

ELDA ve IALD’den panelistler, Çin, Fransa, Japonya ve İngiltere’den akademisyen ve uzmanların panelist olarak katılacağı sempozyumun belli olan konuşmacı listesi ise şöyle:

Graham Phoenix : Uluslararası Işık Tasarımcıları Derneği (IALD) Başkanı konuşmasında sahil mekanları gibi kamusal alan aydınlatmalarından bahsedecek. Phoenix' in öne çıkan projeleri arasında Albert Memorial in London's Trafalgar Square, Durham Cathedral, Somerset House, River of Light - Liverpool bulunuyor.

Louis Clair:
Avrupa Işık Tasarımcıları Derneği (ELDA) üyesi, Fransa Işık Tasarımcıları Derneği (ACE) kurucu üyesi. Louis Clair’in Fransa ve Singapur’da aydınlatmasında görev aldığı projelerden bazıları : Mont Saint Michel, Parc de La Villette, Jardin Atlantique, Pont Charles De Gaulle, Gare Montparnasse, Aéroport Charles De Gaulle terminal 2F and IIC, Le Grande Arche, Rotonde Ledoux, Eglise Saint Eustache, Tour Moretti, Eglise Saint Vincent de Paul, Notre Dame (Paris), Basilique Saint Rémi (Reims) Jardin Botanique, Ponts sur la Singapore River, Istana Park (Singapore).

Rong Hao Lei: Tsinghua Şehir Planlama & Tasarım Enstitüsü Aydınlatma Tasarımı Yöneticisi. Olimpiyat Parkı ormanı, Pekin kent merkezinde kentsel plan çevresinde aydınlatma planları gibi projeleri bulunuyor.

Marc Fontoynont : Aydınlatma araştırmacısı ve akademisyen olan Fontoynont sempozyumda LED kullanımına değinecek. Paris’teki Louvre Müzesi’nde yer alan Mona Lisa tablosunun aydınlatması gibi gerçek örnekler üzerinden gideceği konuşmasında LED kullanımının sonuçlarına değinecek.

Kaoru Mende : Sempozyuma Japonya’dan katılacak Mende, eski ve yeni binalarda kullanılan farklı aydınlatma stillerini, bir tasarımcının gözünden değerlendirecek.

Yu Ting : Şangay Modern Mimari Tasarım Grubu Yöneticisi, Şangay’daki Hongkou Stadyumu’nun aydınlatma sayesinde değişen yapısından bahsedecek.

Sempozyuma katılmak için ön kayıt adresi : LBguangzhou@hongkong.messefrankfurt.com


Ayrıntılı bilgi için www.light-building.messefrankfurt.com
LBguangzhou@hongkong.messefrankfurt.com

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/uluslararasi-guangzhou-aydinlatma-fuari_52835.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!