Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Uluslararası Kent Müzeleri Konferansı

İstanbul, CAMOC 2009 Konferansı’nda dünyanın her köşesinden müzeciler, kent plancıları, mimarlar ve tarihçilerine ev sahipliği yapıyor. Kent Müzeleri Koleksiyonları ve Faaliyetleri Uluslararası Komitesi'nin (CAMOC/ International Committee for the Collections and Activities of Museums of Cities) İstanbul Konferansı'nın ana teması "Elektronik Çağda

yapi.com.tr

Toplantılar

Uluslararası Kent Müzeleri Konferansı
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 28 Eylül 2009
BİTİŞ TARİHİ: 30 Eylül 2009
YER: Pera Müzesi, Beyoğlu, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti T: (212) 377 02 47 F: (212) 244 55 37
+ Ajandama Ekle

İstanbul, CAMOC 2009 Konferansı’nda dünyanın her köşesinden müzeciler, kent plancıları, mimarlar ve tarihçilerine ev sahipliği yapıyor. Kent Müzeleri Koleksiyonları ve Faaliyetleri Uluslararası Komitesi'nin (CAMOC/ International Committee for the Collections and Activities of Museums of Cities) İstanbul Konferansı'nın ana teması "Elektronik Çağda Kentsel Tarihi Toplamak" olarak belirlendi. Kuruluş, Uluslararası Müzeler Konseyi'nin aldığı karar gereği ilk 2005'te Moskova'da gerçekleştirmişti.

Konfarans, "Gelecek için neleri ve nasıl toplayacağız?”, “Kentin kişiliğini yakalayan, ulusal ve kentsel tarihlerle geleceğe ilişkin rakip amaçlar arasındaki etkileşimi yansıtan koleksiyonları nasıl yaratacağız?”, “Çalışma hayatımızın büyük kısmına dünya çapında bir ağ, web, hükmediyor. Web'de bir geçicilik iması var; nesnenin sağlamlığına sahip değil. Kenti kayıt altına almamızda web'in etkisi nedir?” ve “Bugün çoğumuzun içinde yaşadığı kentler nüfus açısından hiç bu kadar çeşitli, bu kadar karışık olmamıştı. Kentin farklı kültürel gruplarını ve kente yeni gelenleri gelecek için toplama sürecine en iyi şekilde nasıl dahil edebiliriz?" gibi sorular üzerine yoğunlaşacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/uluslararasi-kent-muzeleri-konferansi_72742.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!