Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Fab City Summit 2018
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Uluslararası Kentsel Dönüşüm Uygulamaları Sempozyumu

Uluslararası Kentsel Dönüşüm Uygulamaları Sempozyumu kentleşmenin getirdiği sorunları ele alıp çözümler arayacak Son günlerin en önemli günd

yapitr/Deniz TÜRKERİ

Toplantılar
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Kasım 2004
BİTİŞ TARİHİ: 30 Kasım 2004
+ Ajandama Ekle

b>Uluslararası Kentsel Dönüşüm Uygulamaları Sempozyumu kentleşmenin getirdiği sorunları ele alıp çözümler arayacak

Son günlerin en önemli gündem maddelerinden biri de, "kentsel dönüşüm". "Kentsel dönüşüm", içinde bulunduğumuz günlerde, ülkemizde sadece akademik çevrelerde değil, merkezi yönetim, yerel yönetimler ve özel sektörde de tartışılıyor. Küçükçekmece Belediyesi, 27- 30 Kasım 2004 tarihleri arasında Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda, "Uluslararası Kentsel Dönüşüm Uygulamaları Sempozyumu: Küçükçekmece Atölye Çalışması" adı altında, bu konuyu mercek altına alacak. Sempozyuma, dünyanın değişik ülkelerinde, büyük "kentsel dönüşüm"lere imza atmış, uluslararası uzmanlar da katılacak.

Amaç Ortak Bir Yol

Amaç "Yerelden Evrensele" sloganıyla, ülkemize özgü farklı yerel-bölgesel-ulusal koşulları dikkate almak suretiyle, uluslararası kentsel dönüşüm uygulamalarından çıkarımlar yapacak, stratejiler ortaya koyacak ortak bir akıl üretmek. Bu çerçevede, sempozyum, Küçükçekmece ilçesinde saptanan alanlarda yapılacak atölye çalışmalaryla İstanbul'un benzer sorunlar yaşayan farklı ilçeleri için de bir yol haritası olmayı hedefliyor. Sempozyum, Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenleniyor. TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi de organizasyonun yürümesini sağlayacak. Bu sempozyum farklı bir içeriğe sahip. Öncelikle, İstanbul ve Küçükçekmece teknik gezileri ile alanlar tanıtılacak. Sempozyumda bir buçuk gün boyunca yurt dışından katılan davetli konuşmacıların bildirilerine yer verilecek ve sorun alanları irdelenecek. İkinci günde ise söz konusu bildirilerin yanı sıra, kamu sektörü ve özel sektörden katılımcılar yer alacak. Uzmanlar Küçükçekmece örneğinden hareketle, İstanbul'un kentleşmesine uluslararası bir sempozyumla çare arayacak. Sempozyum boyunca Küçükçekmece'de yabancı uzmanların, kent planlamacılarının katılacağı workshoplarda, projeler geliştirilecek, beyin fırtınaları estirilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/uluslararasi-kentsel-donusum-uygulamalari-sempozyumu_20967.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!