Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Ünlü Mimar Francine Houben "Serra" için İstanbul'da

1984 yılında kurulan, 90'dan fazla çalışanıyla dünyanın farklı köşelerinde önemli çalışmalara imza atan Mecanoo Architecten'in kurucusu Francine Houben, Seranit'in "Serra" markasının lansmanı kapsamında Türkyeli meslektaşları ile buluşacak. Sınırlı sayıda davetlinin katılacağı konferans, 6 Mart 2012 Salı günü saat 19:30'da Çırağan Sarayı Balo

yapi.com.tr

Toplantılar

Ünlü Mimar Francine Houben "Serra" için İstanbul'da
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 6 Mart 2012 19:30
YER: Çırağan Sarayı Balo Salonu, Beşiktaş, İstanbul
DÜZENLEYEN: Seranit
DİĞER BİLGİLER: A: Çırağan Sarayı Balo Salonu, Beşiktaş, İstanbul
+ Ajandama Ekle

Dünyanın en üretken kadın mimarlardan biri olan Francine Houben, Seranit'in davetlisi olarak İstanbul'a geliyor.

1984 yılında kurulan, 90'dan fazla çalışanıyla dünyanın farklı köşelerinde önemli çalışmalara imza atan Mecanoo Architecten'in kurucusu Francine Houben, Seranit'in "Serra" markasının lansmanı kapsamında Türkyeli meslektaşları ile buluşacak. Sınırlı sayıda davetlinin katılacağı konferans, 6 Mart 2012 Salı günü saat 19:30'da Çırağan Sarayı Balo Salonu'nda gerçekleşecek.

1955 yılında Hollanda'da doğan Francince Houben, dünyadaki en üretken kadın mimarlardan birisi. Bunu, 2008 yılında aldığı "Veuve Clicquot Business Woman of the Year Award" ile pekiştiren mimar, "Manzaralı Bir Oda - A Room With A View" başlıklı savunmasıyla Delft Teknik Üniversitesi'nin ilk kadın profesörü unvanını aldı.


Kütüphaneyi yeniden keşfeden mimar

Houben'in hüncel projelerinden biri olan Birmingham Kütüphanesi, ofisin yaptığı ikinci kütüphane projesi. 2013 yılında tamamlandığında Büyük Britanya'daki en büyük kütüphanelerden birisi ve şehrin yeni çekim merkezi olacak. Mimarın ilk kütüphane projesi olan Delft Teknik Üniversitesi Kütüphanesi ise peyzaj ile bütünleşen formuyla dikkat çekiyor.

Rotterdam'daki Montevideo binası, Rotterdam Saint Mary Şapeli, Utrecht Üniversitesi Ekonomi ve İşletme Fakültesi, İspanya'daki La Llotja Tiyatro ve Konferans Merkezi gibi önemli projelere imza atan Mecanoo Architecten'in 2011 yılında "Dutch Mountains" isminde bir de kitabı yayımlandı.

Houben, meslek hayatı boyunca mimarlık üretiminin yanında sayısız proje yarışmasında jüri üyeliği yaptı, konferanslara katıldı. 2003 yılında "Mobility, a room with a view" başlığı altında düzenlenen 1. Rotterdam Mimarlık Bienali'nin küratörlüğünü üstlenen Houben, aynı zamanda Delft Teknoloji Üniversitesi, Svizzera Italiania, Accademia di architettura ve Harvard Üniversitesi'nde dersler verdi.


Foto: ©Mecanoo
 

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/unlu-mimar-francine-houben-serra-icin-istanbulda_91010.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!