Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Venedik Mimarlık Bienali

Mimar Kazuyo Sejima’nın küratörlüğünü üstlendiği 12. Uluslararası Mimarlık Bienali “İnsanlar Mimarlıkta Buluşur / People Meet in Architecture) temasıyla 29 Ağustos-21 Kasım 2010 tarihleri arasında 54 ülkenin katılımı ile gerçekleştirilecek. Bienalin kült mekanları Giardini ve Arsenal’in haricinde, Venedik’in çeşitli farklı mekanlarına da dağılacak

yapi.com.tr

Buluşmalar

Venedik Mimarlık Bienali
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 29 Ağustos 2010
BİTİŞ TARİHİ: 21 Kasım 2010
YER: Venedik, İtalya
DİĞER BİLGİLER: T: +39 041 521 87 11 F: +39 041 521 88 12
+ Ajandama Ekle

Mimar Kazuyo Sejima’nın küratörlüğünü üstlendiği 12. Uluslararası Mimarlık Bienaliİnsanlar Mimarlıkta Buluşur / People Meet in Architecture) temasıyla 29 Ağustos-21 Kasım 2010 tarihleri arasında 54 ülkenin katılımı ile gerçekleştirilecek. Bienalin kült mekanları Giardini ve Arsenal’in haricinde, Venedik’in çeşitli farklı mekanlarına da dağılacak olan sergi, bir takım yeniliklere de imza atacak.

Bunlardan ilki olan “Mimarlık Cumartesileri” başlıklı toplantılar, bir dizi haftalık tartışma, performans ve sunuma sahne olacak. Ayrıca söz konusu buluşmaların her biri, Sejima ile başlayarak serginin önceki küratörleri tarafından yönetilecek.

Mimarlık Sergisi’nin 2010 için bir diğer atağı ise üniversitelere yönelik olacak. İtalya ve Avrupa’dan okullar ile işbirliğine gidilerek mimarlık, mühendislik, tasarım, iletişim ve sosyoloji dallarından öğrencilerin Bienal mekanlarını ziyaret ederek mimarlık ile tanışmaları hedeflenen bu üniversite projesi kapsamında, turlar ve forumlar araclığı ile öğrencilere kredi kazandırılması da hedefleniyor.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/venedik-mimarlik-bienali_76907.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!