Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

'Yaşasın Mimari' Bu Hafta Kentte Dolaşıyor

'Yaşasın Mimarlık', mimarlığın hayatımızdaki önemini araştırmaya devam ediyor. NTV'de 5 Eylül Cumartesi günü üçüncü bölümü ekranlara gelecek olan belgesel, bu hafta 'kentte dolaşacak'. 'Kentte Dolaşmak' başlıklı bölüm, Şükrü Kocagöz'ün danışmanlığında meydanları, bulvarları, kentteki sanat eserlerini konu alıyor.

yapi.com.tr

Diğer

'Yaşasın Mimari' Bu Hafta Kentte Dolaşıyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 5 Eylül 2009 10:30
+ Ajandama Ekle

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin (İSMD) yürüttüğü ve Avrupa Birliği’nce desteklenen FOLIA 'Fragments of Living in Architecture' projesi kapsamında gerçekleştirilen 'Yaşasın Mimarlık', mimarlığın hayatımızdaki önemini araştırmaya devam ediyor. NTV 'de 5 Eylül Cumartesi günü üçüncü bölümü ekranlara gelecek olan belgesel, bu hafta 'kentte dolaşacak'.

Gösterimi saat 10:30'da başlayacak 'Kentte Dolaşmak' başlıklı bölüm, Şükrü Kocagöz'ün danışmanlığında meydanları, bulvarları, kentteki sanat eserlerini konu alıyor. Ersen Gürsel, Baykan Günay, Hasan Özbay ve Barcelona'nın eski Baş Mimarı Josep Acebillo ise bu bölümdeki konuklar.

Her Cumartesi aynı saatte yayınlanacak belgesel, seyirciyi mimarlık konusunda aydınlatmayı amaçlıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Bodrum, Antalya ve Kapadokya’nın yanısıra Roma, Madrid, Barselona, Berlin, Hamburg, Rotterdam ve Amsterdam’da yapılan çekimlerde, Türk ve Avrupalı mimarlar, kent tasarımcıları ve kent yöneticileriyle röportajlar yapıldı. Belgesel, her gün içinde yasadığımız evlere, ofislere, girip çıktığımız lokantalara, alışveriş merkezlerine, mimarlıkla ilgilenen herkesin yanısıra, yasadığı yerlere, şehirlere bu kez mimarların gözünden bakıyor.

Belgeselin 12 Eylül Cumartesi günü yayınlanacak olan dördüncü bölümünün başlığıysa Ertuğ Uçar'ın danışmanlığını yaptığı 'Kentin İzi, Mimarisi' olacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/yasasin-mimari-bu-hafta-kentte-dolasiyor_71949.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!