Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yıldız’da “24 Saat Açık” Sanat Sergisi

Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin 10. yılı etkinlikleri kapsamında, Fakülte Araştırma Görevlisi Temsilciliği tarafından hazırlanan “24 Saat Açık” Sergisi, 15 – 23 Aralık 2008 tarihleri arasında Yıldız Kampüsü'nün çeşitli mekanlarında öğrenciler ve araştırma görevlilerinin katılımı ve organizasyonuyla hazırlanan pek çok yan

yapi.com.tr

Sergiler

Yıldız’da “24 Saat Açık” Sanat Sergisi
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 15 Aralık 2008
BİTİŞ TARİHİ: 23 Aralık 2008
YER: Yıldız Teknik Üniversitesi, Yıldız Kampüsü, Beşiktaş, İstanbul
DİĞER BİLGİLER: Hanzade Uralman T: 533 622 21 29 / (212) 383 27 27
+ Ajandama Ekle

ıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin 10. yılı etkinlikleri kapsamında, Fakülte Araştırma Görevlisi Temsilciliği tarafından hazırlanan “24 Saat Açık” Sergisi,  15 – 23 Aralık 2008 tarihleri arasında Yıldız Kampüsü'nün çeşitli mekanlarında öğrenciler ve araştırma görevlilerinin katılımı ve organizasyonuyla hazırlanan pek çok yan etkinlikle beraber izleyiciyle buluşacak.

“24 saat açık” sergisi, adına da yansıdığı üzere, Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde olmanın gereği taşınılan sanatçı ve akademisyen kimliğinin 24 saatlik bir süreci kapsayan bir çalışma süreci olduğu fikrinden esinlenerek Sanat Yönetimi Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Pınar Üner'in küratörlüğünde gerçekleştiriliyor. “24 Saat Açık”, günümüzde sanatın akademik dünyasında sanatçı, küratör, grafiker, yazar, iletişimci, müzisyen, tasarımcı ve koordinatör kimliğiyle bulunan araştırma görevlilerini hem yapıtlarla, hem de sergi sürecinin tüm aşamalarında üstlendikleri rollerle biraraya getiren kollektif bir sergi, olarak tanımlanıyor.  

Sergi 12 sanatçının çeşitli medyumlardaki yapıtlarından oluşuyor. Sergi kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler arasında iki workshop ve bir performans yer alıyor. Ayrıca sergiye paralel etkinlikler arasında fakültenin 10. yılı nedeniyle Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğrencilerince hazırlanmış “Buyur Buradan Bak” adlı sergisi ve Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü’nce gerçekleştirilecek performanslar görülebilir. 10. yıl etkinlikleri kapsamındaki “24 Saat Açık” sergisi ve paralel 10. yıl etkinliklerinin bir kataloğunun da hazırlık çalışmaları sürüyor.

Sergi hafta içi saat 10.00–17.00 arasında gezilebilecek.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/yildizda-24-saat-acik-sanat-sergisi_65072.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!