Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Modelpan Modelpan

Yunus Aran Konferansları'nın 59. Buluşması Nejat Yavaşoğulları ile Gerçekleşiyor

Yunus Aran Konferansları’nın 59. buluşması, Nejat Yavaşoğulları’nın “Mimarlık, Müzik ve Hayat” temalı konuşması ile 9 Kasım 2016 Çarşamba günü, 14:30'da MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleşecek.

yapi.com.tr

Buluşmalar

Yunus Aran Konferansları'nın 59. Buluşması Nejat Yavaşoğulları ile Gerçekleşiyor
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 9 Kasım 2016 14:30
BİTİŞ TARİHİ: 9 Kasım 2016
YER: MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

+ Ajandama Ekle

Mimar Sinan Güzel Mimarlık Bölümü 1999 mezunu mimar Yunus Aran'ın anısını yaşatmak ve mimarlık fakültesi öğrencilerinin birikimlerine katkıda bulunmak amacıyla 2001 yılından bu yana Yunus Aran Birlikteliği ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Yunus Aran Konferansları'nın 59. konuğu, Nejat Yavaşoğulları olacak.

Nejat Yavaşoğulları'nın “Mimarlık, Müzik ve Hayat” temalı konuşması, 9 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 14.30’da MSGSÜ Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda izlenebilir. Katılım herkese açıktır ve ücretsizdir. 

Yunus Aran Birlikteliği ve etkinlikleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın. 

Konuşmacı hakkında: 
Nejat Yavaşoğulları, İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokulda müzikle ilgilenmeye başladı. Haydarpaşa Lisesinde okurken gitar çalmaya başladı. Üniversite yıllarında çeşitli müzik gruplarında yer aldı. 1975 yılında Reha ile birlikte “Caniko” adlı parçasıyla ilk kez yapılan Eurovision Türkiye finalinde yarıştı. Antalya Altın Portakal Şarkı yarışmasında en iyi besteci ve düzenlemeci ödülünü kazandı.1980li yıllarda Dostlar Tiyatrosu’nda “Galileo Galileo” , Orta Oyuncular ve Ferhan Şensoy’un “Brecht Kabare” oyunlarının müziklerini yaptı. 

Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Mimarlık bölümünden mezun olan müzisyen, müzik yaşamını devam ettirmenin yanısıra her zaman mimarlık çalışmalarını da sürdürdü.

Daha çok restorasyon konusunda uzmanlaştı. Bulutsuzluk Özlemi’nde beste ve güfte yazarlığının yanında solist olarak da görev almaktadır. Şarkılarındaki konuları toplumsal olaylardan seçen müzisyen, çevre ve ‘özgürlük’ konusu üzerinde özellikle durmaktadır. Müzik yaşantısına 1984 de kurucusu olduğu türkçe sözlü rock müzik grubu ‘Bulutsuzluk Özlemi ile devam etmekte,grubun şarkılarının Beste ve söz yazarlığını yapmaktadır. Nejat Yavaşoğulları grubuyla ülkemizde birçok ilke imza attı.

Bulutsuzluk Özlemi, Uçtu Uçtu, Güneşimden Kaç, Yol, Numara ve Zamska gibi stüdyo albümlerin yanısıra konser ve “Bulutsuzluk Senfoni” gibi deneme albümleri de bulunmaktadır.

Müzik ve mimarlık alanındaki çalışmalarına  hız kesmeden devam eden Nejat Yavaşoğulları 2012-2013 Öğretim Yılı Bahar Dönemi’nde Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde yarı zamanlı olarak mimari proje dersleri vermeye başladı. Şu anda Işık Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde Mimari Proje derslerine devam etmektedir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/yunus-aran-konferanslarinin-59-bulusmasi-nejat-yavasogullari-ile-gerceklesiyor_151699.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!