Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

14 Gün Oldu, Altın Madeni Hâlâ Çalışıyor

Danıştay 6. Dairesi bölgede altın madeni işletmeciliği yapan Tüprag şirketine verilen ÇED raporunun yürürlüğünü yaklaşık iki hafta önce durdurmuştu.

bianet.orgb>Ege Kültür ve Çevre Platformu (EGEÇEP), Danıştay'ın Uşak'taki altın madeni için verilen olumlu Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) raporunun yürürlüğünü durdurmasına karşın madenin hâlâ işlediğini bildirdi; Uşak Valiliği'ne ve Çevre ve Orman Bakanlığı'na maden işletmesini durdurmak için ne yaptıklarını sordu.

Danıştay 6. Dairesi bölgede altın madeni işletmeciliği yapan Tüprag şirketine verilen ÇED raporunun yürürlüğünü yaklaşık iki hafta önce durdurmuştu.

Platform, başvurularında kararın uygulanması için yasanın tanıdığı otuz günlük sürenin mahkeme kararlarının uygulanmaması için tanınan bir hak olmadığını, işlemin uygulanmasının zaman alması halinde kullanılabilecek en uzun süre olduğunu anımsattı. "Esas olan mahkeme kararının hemen uygulanmasıdır" dedi.

Kararın yetkililere tebliğ edilmesinin üzerinden 14 gün geçtiğini belirten EGEÇEP, "Kışladağ altın madeni/kimya işletmesinin kapatılması işlemlerine başlanmış olması gerekiyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/14-gun-oldu-altin-madeni-hala-calisiyor_55561.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!