Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

14 Türk Müteahhidi Dünya Listesinde

14 Türk Müteahhidi Dünya Listesinde

Referans Gazetesiünyanın önde gelen 225 inşaat-taahhüt firması arasında, 14 Türk firmasının bulunduğu bildirildi. Her yıl Engineering News Record (ENR) dergisi tarafından bir önceki yıl performansı esas alınarak yapılan değerlendirme sonucunda ”www.enr.com” adresli sitesinde dünyanın en büyük 225 müteahhitlik firmasının isimlerinin yayınlandığını anlatan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, 2005'de yayınlanmış olan listede 14 Türk firmasının yer aldığını söyledi.

Eren, “Müteahhitlerimizin bu listede yer alması ve söz konusu firmaların tümünün TMB üyesi olmaları memnuniyet vericidir. Esasen anılan dergi ile sürekli irtibat halinde olmaları ve yaptıkları işler hakkında düzenli bilgi akışı sağlamaları halinde, anılan listeye 14'den daha fazla sayıda TMB üyesinin girebileceğine kesin gözüyle bakılmaktadır. TMB üyeleri işi sözleşme sürecinden önce teslim eden, kaliteli ve uygun fiyatla üretim yapan güvenilir iş ortaklarıdır” dedi.

Türk müteahhitlerinin bugüne kadar yurtdışında üstlendikleri toplam iş hacminin 75 milyar dolara yaklaştığını belirten Eren, halen TMB üyesi 138 firmadan 82'sinin yurtdışında iş yaptığını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/14-turk-muteahhidi-dunya-listesinde_41960.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!