Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

3M’e İnovasyon Ödülü

3M, LCD televizyon ve bilgisayar monitörlerinde yüzde 32’ye varan enerji tasarrufu sağlayan Vikuiti™ markalı filmleriyle, Enerji Tasarrufu Birliği’nin (Alliance to Save Energy) inovasyon ödülüne layık görüldü. Washington’da düzenlenen törende 3M'in Yönetim Kurulu Başkanı George Buckley’in aldığı Enerji Verimliliğinin İnovatif Yıldızı ödülü

yapi.com.tr
3M’e İnovasyon Ödülü

3M, LCD televizyon ve bilgisayar monitörlerinde yüzde 32’ye varan enerji tasarrufu sağlayan Vikuiti™ markalı filmleriyle, Enerji Tasarrufu Birliği’nin (Alliance to Save Energy) inovasyon ödülüne layık görüldü. Washington’da düzenlenen törende 3M'in Yönetim Kurulu Başkanı George Buckley’in aldığı Enerji Verimliliğinin İnovatif Yıldızı ödülü (Innovative Star of Energy Efficiency), enerji tasarrufuyla sektörlerin geleceğini şekillendirecek yeni bir teknoloji üretenlere veriliyor.

Türkiye’yi geçtiğimiz aylarda ziyaret eden Buckley, ödülle ilgili yaptığı açıklamada, “Şirketlerin yaşamaya devam etmesi, inovasyonu faaliyetlerinin vazgeçilmez bir unsuru haline getirmelerine bağlı. Dünyanın yaşanabilir kalması için, şirketlerin enerji tasarrufunu da aynı oranda düşünmeleri şart. 3M kendini, günlük ve profesyonel yaşamı kolaylaştıran ürünler keşfetmeye adamış bir şirket. Aynı yaklaşımı enerji verimliliğine de taşıyarak, bir ‘Yenilenebilir Enerji Departmanı’ kurduk. Bu ödülle ise inovatif bir ürünün, performansı artırırken enerji kullanımını azaltabileceğini kanıtlamış olduk.” dedi.

3M’in geliştirdiği Vikuiti™ markalı filmler, LCD ekranlar tarafından emilen ışığı geri kazandırırken, görüntü parlaklığını artırarak kullanılan enerji miktarının düşürülmesini sağlıyor. Harcanan enerjiyi %32’ye varan oranda azaltan film, 5 yıl içinde satın alınan LCD televizyonlarda, 100 milyar kilovattan fazla enerji tasarrufu yapılmasına olanak tanıyor. Bu oran, 2008 yılında yaklaşık 200 milyar kilovat elektrik tüketimi yapan Türkiye’nin elektrik tüketiminin yarısına denk geliyor.

Enerji Tasarrufu Birliği (Alliance to Save Energy)

1977 yılında Amerika’da kurulan Enerji Tasarrufu Birliği (Alliance to Save Energy), enerjinin dünya genelinde verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamayı hedefleyen ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş. İş dünyası, hükümet, çevre ve tüketici liderlerinden oluşan yaklaşık 150 kurum, etkin enerji verimliliğine daha fazla yatırım yapılmasını teşvik etmek amacıyla, birliğin çatısı altında çalışıyor. Enerji Tasarrufu Birliği’nin bazı kampanyalarının sözcülüğünü, Oscar ödüllü oyuncu Gregory Peck yapıyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/3me-inovasyon-odulu_73212.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!