Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''40 Yıl Boyunca Denizli ve Kaklık Bölgesine İstikrarlı ve Uzun Vadeli Bir Ekonomik Potansiyel Sunacağız''

RWE & TURCAS Genel Müdürü Hermann-Josef Thieltges, Denizli'nin Kaklık beldesinde kurulmakta olan Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santralı ile bölgeye istikrarlı ve uzun vadeli bir ekonomik potansiyel sunacaklarını bildirdi.

yapi.com.tr / AARWE Turkey Holding A.Ş'den yapılan yazılı açıklamada, RWE & TURCAS Güney Elektrik Üretim A.Ş'nin Denizli Ticaret Odası, Denizli Sanayi Odası ve Denizli Ticaret Borsası tarafından düzenlenen Denizli Ekonomisinin Aktörleri Ödülleri'nde, Denizli'ye yaptığı 500 milyon Avro yatırım ile ''Yeni Yatırım Başarı Ödülleri'' dalında birinciliğe layık görüldüğü hatırlatıldı.

Pamukkale Üniversitesinde düzenlenen törende ödül alan RWE & TURCAS Genel Müdürü Hermann- Josef Thieltges, 500 milyon Avro yatırımla gerçekleştirilen RWE & TURCAS Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santralı'nın bölgedeki enerji ihtiyacını karşılaması açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Thieltges, santralın inşaat süresince ve sonrasında sağlayacağı iş imkanlarıyla bölgesel ekonomiyi de canlandıracağını ifade eden Thieltges, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''40 yıl boyunca Denizli ve Kaklık bölgesine istikrarlı ve uzun vadeli bir ekonomik potansiyel sunacağız. 775 MW üretim kapasiteli RWE & TURCAS Denizli Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali'nin 2012 yılında işletmeye alınmasının ardından 3.5 milyon meskene elektrik sağlamayı planlıyoruz. Santral, aynı zamanda Türkiye'deki en çağdaş ve çevre dostu tesislerden biri olarak hizmet verecek''.

RWE'nin Avrupa'nın önde gelen beş elektrik ve gaz şirketlerinden biri olduğuna işaret eden Thieltges, şunları kaydetti:

''Şirketimiz elektrik ve gaz üretimi, ticareti, iletimi ve satış alanlarında faaliyet göstermektedir. 70 binin üzerinde çalışanının bulunduğu şirketimiz, Avrupa'da 16 milyonun üzerinde müşterisine elektrik ve yaklaşık 8 milyon müşterisine gaz temin etmektedir. RWE, 2010 yılında 53 milyar Avro konsolide gelir elde etmiştir. RWE, enerji üreticileri arasında Almanya'da birinci, Hollanda ve İngiltere'de üçüncü sırada yer almaktadır. Şirket, Orta ve Güneydoğu Avrupa'daki konumunu sürekli olarak geliştirmektedir. Yenilenebilir enerji bu alanda önemli rol oynamaktadır''.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/40-yil-boyunca-denizli-ve-kaklik-bolgesine-istikrarli-ve-uzun-vadeli-bir-ekonomik-potansiyel-sunacagiz_86536.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!