Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

840 Kamu Binası Güçlendirilecek

840 Kamu Binası Güçlendirilecek

Cumhuriyet Gazetesistanbul Valisi Muammer Güler, kentte olası depreme karşı sürdürülen ''İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi''nin (İSMEP) 2006 bütçesinin 1.1 milyar dolar olacağını belirterek ''Uzmanlardan oluşan 25 kişilik bir proje ekibi kuruldu. 1 Şubat'tan itibaren İstanbul'un deprem hazırlıkları bu bürodan yönetilecek'' dedi.

Vali Güler, İstanbul İl Özel İdaresi'nin 2003-2005 yıllarındaki çalışmalarını kamuoyuna aktarmak amacıyla bir toplantı düzenledi. Harbiye'deki Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda Güler, 3 yıllık çalışmaları sayısal verilerle anlattı. Güler, il özel idaresinin 3 yıllık bütçesinin yüzde 90'ına yakınını eğitime ayırdığını, 275 okulun açıldığını anımsatarak 2006'da da 450 okulun daha hizmete gireceğini söyledi.

Kentteki depreme hazırlık çalışmaları hakkında da bilgi veren İstanbul Valisi Muammer Güler, özetle şunları söyledi: ''Kamu binalarının güçlendirilmesi için 108 milyon dolar, acil haber alma ağı için 33 milyon dolar, acil durum müdahale kapasitesinin geliştirilmesi için 16 milyon dolar ve halkın bilinçlendirilmesi için de 10 milyon dolar harcanacak. 598'i okul, 130'u hastane, 45'i idari bina, 26'sı öğrenci yurdu, 27'si sosyal hizmet binası ve 14'ü semt polikliniği olmak üzere toplam 840 kamu binası depreme karşı güçlendirilecek. İstanbul'un iki yakasında 2 ayrı haberleşme merkezi kurulacak.''

http://www.yapi.com.tr/haberler/840-kamu-binasi-guclendirilecek_40958.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!