Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Adapazarı’na Tatilya Gibi Eğlence Merkezi Yapılacak

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Türkiye Zirai Donatım AŞ’den (TZDAŞ) devraldığı yaklaşık 200 dönüm arazi üzerinde fuar alanı kurm

Zamanb>Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Türkiye Zirai Donatım AŞ’den (TZDAŞ) devraldığı yaklaşık 200 dönüm arazi üzerinde fuar alanı kurmaktan vazgeçtiklerini, yerine İstanbul’daki Tatilya benzeri bir eğlence merkezi kuracaklarını açıkladı.

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, bir süre önce Türkiye Zirai Donatım AŞ’den (TZDAŞ) devraldığı yaklaşık 200 dönüm arazi üzerinde fuar alanı kurmaktan vazgeçerek Tatilya benzeri eğlence merkezi yapılmasını tasarlıyor.

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, TZDAŞ’nin şehir merkezinden Erenler’deki yeni yerine taşınmasıyla kent merkezinde kalan ve bir süre önce kendilerine devredilen arsaların eğlence merkezi haline dönüştürüleceğini söyledi. Duran, yaptığı açıklamada, depremden sonra bahçe içerisinde bulunan binaları bazı kamu kurum ve kuruluşları ile odaların geçici olarak kullandığını belirterek, söz konusu binaların boşaltılacağını kaydetti.

Bu arsaları, bir fuar alanı ve kültürpark şeklinde değerlendireceklerini; ancak bazı şartlar sebebiyle bundan vazgeçtiklerini dile getiren Duran, “Benzer yerler zaten hemen yanı başımızda olan komşumuz İzmit’te var. Biz bu bakımdan böyle bir projeden vazgeçtik. Adapazarı’nı daha cazip hale getirecek, bir eğlence merkezi haline sokacak tesisler kurmayı planladık.” dedi.

Hemen bu konuda çalışmalara başladıklarını ve İstanbul’da Tatilya Eğlence Merkezi’ni inşa eden firma yetkilileri ile görüşmeler yaptıklarını anlatan Duran, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tatilya tipi bir eğlence merkezi gerçekten Adapazarı’nı çok iyi bir yere getirebilir. Her gün buraya binlerce kişi eğlenmek için gelebilir. Bu da Adapazarı’nın çehresini değiştirir. Kente bir canlılık ve hareketlilik gelir. Fuar ise yılda birkaç kez yapılan etkinlik olması sebebiyle o kadar cazip olmayabilir. Bu sebeple biz, arsaların bir eğlence merkezi şeklinde değerlendirilmesini doğru buluyoruz.”

Başkan Duran, Marmara Depremi’nin en çok yıkım ve hasarı Adapazarı’na verdiğini ve bu sonucun da insanları ruhsal ve psikolojik yönden olumsuz bir şekilde etkilediğini dile getirerek, bu projenin toplumun yeniden moral bulmasında da faydalı olacağına inandıklarını kaydetti. Merkezde yol ve caddelere yaptıkları çevre düzenlemelerin bile halka büyük bir moral verdiğini ifade eden Duran, özellikle çocuklar ile gençlerin seviyeli eğlence yerlerine ihtiyacı olduğunu kaydetti. Duran, söz konusu eğlence merkezinin projesinin kısa sürede tamamlanarak yapımının ihale edileceğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/adapazarina-tatilya-gibi-eglence-merkezi-yapilacak_4171.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!