Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ağaçlara Serum Takıyorlar

Çin'in kuzeyindeki İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nde ağaçlar serum tekniği ile sulanıyor. Özerk bölgenin merkezi Hohhot'un kent merkezinde yapılan yeşil alan uygulamalarında ağaçların sulanması için serum tekniği kullanılıyor. Yetkililer, bu teknikle daha iyi verim aldıklarını, hastalara serum takılmasında olduğu gibi ağaç gövdesine de su serumu

ntvmsnbc
Ağaçlara Serum Takıyorlar

Çin'in kuzeyindeki İç Moğolistan Özerk  Bölgesi'nde ağaçlar serum tekniği ile sulanıyor. Özerk bölgenin merkezi Hohhot'un kent merkezinde yapılan yeşil alan uygulamalarında ağaçların sulanması için serum tekniği kullanılıyor. Yetkililer, bu teknikle daha iyi verim aldıklarını, hastalara serum takılmasında olduğu gibi ağaç gövdesine de su serumu bağladıklarını belirtiyorlar.

Ağaçlara asılan küçük su bidonlarına bağlanan ince hortumlardan gelen suyun şırınga ucu gibi bir aktarıcıyla ağacın gövdesine uygulandığını ve bu yöntemle suyun damla damla ağacın gövdesine ulaştığını kaydeden yetkililer, az suyla uzun süreli ve sağlıklı sulama yapıldığını ifade ediyorlar.

Yöreyi ziyaret eden turistlerin de ilgilisini çeken sulama sisteminin hem su tasarrufu sağladığı, hem iyi sonuç verdiği belirtiliyor.

Gansu eyaletinde de kumlaşmış topraklara yönelik ıslah çalışmaları sırasında ekolojik ekonomiyi geliştirmek için, bu tür sulama donanımıyla üzüm gibi meyve ağaçları dikildi ve bölgede bitki örtüsü önemli oranda genişletildi. Aynı yöntem Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde su tasarrufu için uygulanıyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/agaclara-serum-takiyorlar_72759.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!