Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AKG Gazbeton Hedef Büyüttü

Üretim kapasitesi ve kalitesi ile Avrupa’nın sayılı tesislerinden olan AKG Gazbeton’un gözü Avrupa’da ilk 3’te. AKG Gazbeton’un İzmir ve Kırıkkale tesislerinde yıllık 960 bin metreküp üretim kapasitesi ile sektörünün zirvesinde yer aldığını kaydeden AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Üyesi Levent Akgerman, AKG Gazbeton’un 2008 yılına da oldukça hızlı

yapi.com.trÜretim kapasitesi ve kalitesi ile Avrupa’nın sayılı tesislerinden olan AKG Gazbeton’un gözü Avrupa’da ilk 3’te. AKG Gazbeton’un İzmir ve Kırıkkale tesislerinde yıllık 960 bin metreküp üretim kapasitesi ile sektörünün zirvesinde yer aldığını kaydeden AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Üyesi Levent Akgerman, AKG Gazbeton’un 2008 yılına da oldukça hızlı başlayarak hedef büyüttüğünü söyledi.

2008 yılına ilişkin öncelikli hedefleri arasında kapasite artırımı geldiğini vurgulayan Levent Akgerman, “Büyüyen inşaat pazarını ve Marmara Bölgesi’ndeki inşaat yatırımlarını da dikkate alarak bu yıl üretim kapasitemizi yeni kuracağımız üretim tesisi ile artırmayı hedefliyoruz. Bu hem rekabet gücümüzü hem de pazar payımızı artıracaktır. Ayrıca bu tesisle birlikte Avrupa pazarında da daha iddialı bir konuma geleceğiz” diye konuştu.

Yeni yatırımın sağlayacağı istihdam ve üretim artışı ile AKG Gazbeton’un ekonomiye ve sektöre olan katkısının daha da artacağına dikkat çeken Akgerman, “Ekonomide yaşanan tedirginlik ve belirsizlikler de dikkate alındığında bu yatırımın önemi daha fazla artıyor” dedi.

 

 

 

 

 

Geleceğin yapı malzemesi

Türkiye için yeni bir malzeme olmasına karşın Avrupa’da uzun yıllardır kullanılmakta olan 'gazbeton', inşaat sektöründe çevreci özelliği, depreme dayanıklılığı ve sunduğu pratik çözümlerle öne çıkıyor. Kullanıldığı inşaatlarda yalıtkan özelliği sayesinde yüzde 20’ye varan ek enerji tasarrufu sağlayan gazbeton, kullanımdaki pratikliği ile de yapıların inşası sırasında zamandan tasarruf sağlıyor.

AKG Gazbeton, blok ürünler ve donatılı ürünler olmak üzere iki ana ürün çatısı altında üretim yapıyor. Blok ürün grubu olarak düz duvar blokları, geçmeli duvar blokları, asmolen bloklar, u bloklar ve yalıtım plakaları üreten AKG Gazbeton, donatılı ürün grubu olarak da duvar panelleri, çatı ve döşeme panelleri, lento ve söveler üretiyor.

AKG Gazbeton

2005 yılı başında CE belgesi alan AKG Gazbeton, 410 bin metreküp/yıl kapasiteli İzmir ve 550.000 metreküp/yıl kapasiteli Kırıkkale fabrikalarıyla başta Yunanistan, Bulgaristan, Fransa, İspanya ve Hollanda gibi AB ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde birçok ülkeye ihracat yapıyor.

Duvar blokları ve donaltılı elemanlarıyla geniş bir ürün yelpazesi sunan AKG Gazbeton, konuttan endüstriyel yapılara uzanan her türlü bina tipinde kullanılıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akg-gazbeton-hedef-buyuttu_61672.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!