Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

AKP'li Başkanların 'İstiklal' Gerginliği

AKP'li Başkanların 'İstiklal' Gerginliği

Cumhuriyet Gazetesiaksim İstiklal Caddesi'nin yenileme çalışmalarının özensiz ve hatalı yapılışı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ı karşı karşıya getirdi.

Ahmet Misbah Demircan, ''İstiklal Caddesi'ndeki aksamaların Beyoğlu Belediyesi'nin dışlanmasından kaynaklandığını'' belirterek ''Belediye olarak biz alsaydık, yapsaydık'' dedi. Bu sözleri ''yanlış ve maksadı aşan ifadeler'' olarak niteleyen Kadir Topbaş ise, İBB'nin kendi yatırımlarını ilçe ve ilk kademe belediyelerinin denetimine veremeyeceğini söyledi. Topbaş, ihale şartnamesine göre yüklenici firma, Güryapı İnşaat'ın Büyükşehir Belediyesi kontrolörleri tarafından takip edildiğini anımsatarak ''Beyoğlu'ndaki aksaklığın temelinde müteahhidin davranışı yatıyor. Beyoğlu Belediyesi'nin kadrosu ve teknik elemanları bizim yaptığımız yatırımın boyutuna yetmez'' diye konuştu. Topbaş, perşembe günü yüklenici firma ve ilgililerle toplantı yapacaklarını, caddedeki eksiklerin birkaç ayda yapılacağını sözlerine ekledi.

Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği Başkanı Baybars Altuntaş ise, İstiklal Caddesi'ndeki çalışmalarda başarısızlığın nedenini sadece inşaat firmasına yüklemenin doğru olmadığını söyledi. ''Bu başarısızlıkta Büyükşehir'in Beyoğlu'nun tüm unsurlarını dışlamasının payı var'' diyen Altuntaş, İBB'nin bu unsurlardan destek alması gerektiğine dikkat çekti. Altuntaş, ''Ne taşı döşerseniz döşeyin, insanlar kendini güvende hissetmedikçe bunun bir önemi kalmaz. Taşlarla uğraşılacağına güvenlik kalitesi arttırılmalı'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akpli-baskanlarin-istiklal-gerginligi_42024.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!