Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Akzo Nobel'den Türkiye'de Eğitime Destek

Hollanda'nın eski Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı, Dünya Kimya Devi Akzo Nobel'in Ceo'su Hans Wijers, yaklaşık 300 bin Euro'luk eğitim yatırımına destek vermek amacıyla, Türkiye'ye geldi.

yapi.com.tr
Akzo Nobel'den Türkiye'de Eğitime Destek

ollanda'nın Ekonomiden Sorumlu Eski Devlet Bakanı, Akzo Nobel'in Ceo'su Hans Wijers, yaklaşık 300 bin Euro'luk eğitim yatırımına destek vermek amacıyla Türkiye'ye geldi.

Akzo Nobel, yaptığı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Proje yatırımlarıyla tüm dünyada dikkat çekiyor. Akzo'nun Türkiye'deki boya şirketi Marshall Boya ve Vernik Sanayii A.Ş. de farklı toplumsal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor. Bu doğrultuda Marshall tarafından boya sektöründeki ara eleman ihtiyacını karşılamak, spesifik olarak boya konusunda öğrenim görmüş kadrolar yetiştirmek amacıyla, Türkiye'nin ilk boya okulu olan Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksek Okulu, Kocaeli Üniversitesi bünyesinde kuruldu.

Kocaeli Üniversitesi Hereke Ömer İsmet Uzunyol Meslek Yüksek Okulu'nun spor kompleksi de yine Akzo Nobel, Marshall ve Solventaş A.Ş.'nin desteğiyle kuruluyor. Spor kompleksinin, 20 Haziran 2006 tarihinde gerçekleştirilen temel atma törenine katılan Akzo Nobel CEO'su Hans Wijers, "Akzo Nobel'in Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri"yle ilgili bir konuşma yaptı. Törende ayrıca, Marshall Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer İsmet Uzunyol, Solventaş Yönetim Kurulu Üyesi Jak A. Baruh ve Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Kenar da birer konuşma gerçekleştirdiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akzo-nobelden-turkiyede-egitime-destek_46615.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!