Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Alarko Carrier'den Yeni Klima Santrali

Alarko Carrier'den Yeni Klima Santrali

yapi.com.tr
2 Alarko Carrier'den Yeni Klima Santrali

b>Alarko Carrier, yeni Carrier Airovision klima santralini ve Bina Yönetim Sistemleri alanında yeni iş ortağı AutomatedLogic firmasını ve ürünlerini İstanbul’da 19 Nisan günü Conrad Oteli’nde, Ankara’da 20 Nisan günü Hilton Oteli’nde yapılan toplantılarla hava koşullandırma sektör temsilcilerine ve basına tanıttı.

Toplantılara Alarko Carrier Genel Müdürü Önder Şahin, Alarko Carrier Genel Müdür Yardımcısı İsmet Gencer ile Carrier Holland Heating Ürün Müdürü Gert Bakkaren konuşmacı olarak katıldı. Toplantılar, Ankara ve İstanbul’daki sektör temsilcilerinin geniş katılımı ile gerçekleştirildi.

Carrier Holland Heating tarafından geliştirilen, proje aşamasında Alarko Carrier tarafından tasarım, test, sıfır seri üretim aşamalarında desteklenen, Hollanda’yla eş zamanlı olarak Gebze Fabrikası’nda Ocak 2006’da üretimine başlanan yeni 39HQ Airovision Klima Santrali İstanbul ve Ankara’da düzenlenen toplantılarla hava koşullandırma sektör temsilcilerine tanıtıldı.

Önder Şahin yaptığı konuşmada, ürün yelpazesine yenilikler katarak yurt içinde ve yurt dışında daha geniş bir müşteri kitlesine “ilklerle” seslenmeyi ilke haline getirdiklerini söyledi. Airovision Klima Santralleri ve AutomatedLogic Bina Otomasyon Sistemi ile sektöre yeni bir pencere açmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

2006 yılının Alarko Carrier için ihracat yılı olacağını vurgulayan Önder Şahin, 2006 yılında 30 milyon dolarlık ihracatı hedeflediklerini belirtti ve “En önemli ihracat ürünlerimizden biri olan çatı klimalarını 2005 yılında Avrupa dışında ilk kez Çin’e ihraç etmeye başladık ve yarım milyon dolar çatı kliması ihracatı gerçekleştirdik. 2005 yılında yeni girdiğimiz bir diğer pazar ABD pazarı idi. ABD’ye 2 milyon dolara yakın dalgıç pompa motoru ihraç ettik; 2006 yılında bu rakamı 5 milyon dolara çıkarmayı planlıyoruz” dedi. Şahin, 2005 yılında toplam 225 milyon YTL ciro sağlandığını, 2004 yılına göre %15 büyüme kaydedildiğini. 2006 yılında %10 büyüme ile yaklaşık 250 milyon YTL cironun hedeflendiğini belirtti.

Carrier Holland Heating’den Ürün Müdürü Gert Bakkeren, konuşmasında Airovision’u “sınıfının en iyisi” olarak tanımladı ve “Airovision otel, hava alanları, spor salonlarından stadyumlara, tiyatro salonlarına, alış-veriş merkezlerine, büyük yolcu gemilerine, müzelere ve kütüphanelere kadar geniş bir kullanım alanına sahip. Airovision hava koşullandırmanın tüm işlevleri için enerji sarfiyatını minimuma indirirken maksimum hava kalitesi sağlıyor” dedi.
Toplantının sonunda Türkiye’de Airovision santrallerini ilk tercih edenlere plaket verildi ve katılımcılara yeni klima santralinin teknik dokümanları dağıtıldı.

Bina Otomasyon Sistemleri’nde yeni İş Ortağı: ALC
Bina Otomasyon Sistemleri alanında dünyanın önde gelen kuruluşları arasında yer alan ve geçen yıl Carrier bünyesine katılan AutomatedLogic hava koşullandırma sektörüne tanıtıldı.

Toplantıda konuşan Alarko Carrier Genel Müdür Yardımcısı İsmet Gencer, AutomatedLogic Bina Otomasyon Sistemlerini Türkiye’ye kazandırdıklarını söyledi ve konuşmasına şöyle devam etti: “AutomatedLogic yapıların artan konfor, güvenlik, enerji ve bakım yönetimi ihtiyaçlarına merkezi çözümler sunuyor. Internette gezinirken, ister masaüstü bilgisayarınızdan ister cep telefonunuzdan, binanıza da uğrayın. Sıcak mı? Işıkları yanıyor mu, bir bakın… En az enerji harcayarak gezintinin zevkini çıkartın.”

İsmet Gencer, otuz yıldır işletme serbestliği, esneklik ve maliyet verimi sağlayan yenilikçi bina kontrol çözümleri geliştiren AutomatedLogic firmasının güvencesi ile Bina Otomasyon Sistemi’nin toplu konutlarda, otellerde, iş merkezlerinde, banka, hastane, havaalanı, üniversite ve endüstriyel tesislerde gündelik hayatı kolaylaştırdığına ve daha güvenli hale getirdiğine dikkat çekti. Gencer, AutomatedLogic Sistemleri’nin, ABD’de Pentagon, Time Warner Ofis Binası, MIT Üniversitesi ve Disneyland’da, Shanghai’da Bilim Müzesi gibi dünyanın önemli yapılarında kullanıldığını, Türkiye’de de Alarko Carrier’ın, aralarında Swissotel, Sabancı Holding binası, Sabancı Üniversitesi’nin de bulunduğu 300’e yakın referansı olduğunu açıkladı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/alarko-carrierden-yeni-klima-santrali_45672.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • yapılan seminerlerle ilgili devlet kurumlarındaki teknisyen arkadaşlara da bilgi verir, davet ederseniz cok memnun kalırız teşekkür ederiz ilginize. cevdet atıcı samsun gazi devlet hast. YANITLA
  • Klima santralleri hakkında bilgi almak istiyorum. Yeni işe başladım klima santraline bakıyorum. www.sevket_6167@hotmail.com YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!