Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Alman Bakana "En Utanç Verici Çevre Ödülü"

Almanya Doğayı Koruma Birliği (NABU), Ekonomi Bakanı Michael Glos'u, yılın "en utanç verici çevre ödülü dinozor"a layık gördüğünü açıkladı. NABU tarafından yapılan açıklamada, 1993 yılından bu yana "köhneleşmiş çevre standartlarını" savunan kişilere verilen bu ödülün 2008 yılında, iklimin korunmasının önünde bir engel oluşturduğu gerekçesiyle

CNN Türk
Alman Bakana "En Utanç Verici Çevre Ödülü"

Almanya Doğayı Koruma Birliği (NABU), Ekonomi Bakanı Michael Glos'u, yılın "en utanç verici çevre ödülü dinozor"a layık gördüğünü açıkladı. NABU tarafından yapılan açıklamada, 1993 yılından bu yana "köhneleşmiş çevre standartlarını" savunan kişilere verilen bu ödülün 2008 yılında, iklimin korunmasının önünde bir engel oluşturduğu gerekçesiyle Bakan Glos'a layık görüldüğü bildirildi.

Açıklamada Glos, eskimiş enerji politikası düşüncelerine sahip olduğu, nükleer enerjiyi ve otomobil lobisini desteklediği gerekçesiyle eleştirildi.

Öte yandan Hamburg kentinde bir açıklama yapan çevre örgütü Greenpeace'in sözcüsü Brigitte Behrens, iklim krizinin uzun vadede ekonomik krizden daha tehlikeli olduğunu söyledi.

Behrens, "Kasırga ve sel felaketleriyle Kuzey Kutbu'nda buzların erime tehlikesi var. Sera etkisinin doğurduğu sonuçlar bizi tahminlerden daha önce etkileyecek. Hükümet bankalar krizinde hızlı bir şekilde hareket etti, iklim konusunda da bu şekilde hareket etmeli. İklimin korunması konusunda 2009 yılında hiçbir fırsat kaçırılmamalı" diye konuştu.

Yenilenebilir enerji kaynaklarına, tasarruflu elektrikli eşyalara ve verimli otomobil üretimine daha fazla yatırım yapılması gerektiğini belirten Behrens, bu alanlarda yeni istihdam imkanlarının ve ihracatın yaratılabileceğini kaydetti.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/alman-bakana-en-utanc-verici-cevre-odulu_65482.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!