Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Alpözen’e, ’Tarihi Eserde Tahrifat’ Soruşturması

İkinci Bilim Kurulu raporunda da Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi tarihi zindanında yazılı olan ’Inde Deus Abest’ yazısının 13 yıllık olduğunun ortaya çıkmasının ardından, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, müze eski müdürü Oğuz Alpözen hakkında soruşturma başlatıyor.

Hürriyet Gazetesib>İkinci Bilim Kurulu raporunda da Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi tarihi zindanında yazılı olan ’Inde Deus Abest’ yazısının 13 yıllık olduğunun ortaya çıkmasının ardından, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, müze eski müdürü Oğuz Alpözen hakkında soruşturma başlatıyor.

’Tarihi eserde tahrifat’ nedeniyle hakkında inceleme başlatılacak olan Alpözen’in alacağı cezanın, yazının yazıldığı tarihin üzerinden 10 yıl geçmesi nedeniyle zaman aşımına uğrayıp uğramayacağı henüz bilinmiyor. Ancak, Alpözen’in adına yaptırarak kalenin ve müzenin çeşitli yerlerine koydurduğu armaların, soruşturmada verilecek cezanın şiddetini artırması bekleniyor.

Koç, önümüzdeki hafta bir müfettiş görevlendirecek. Alpözen’den alınacak ifade ve bilim kurulunun raporu ve gazetelerde çıkan haberlerin değerlendirilmesi sonucunda oluşturulacak teftiş raporu doğrultusunda Alpözen hakkında işlem başlatılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/alpozene-tarihi-eserde-tahrifat-sorusturmasi_46693.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!